free templates joomla

IBJJF Pan-American Championship 2014: typowanie redakcji!

Andre Galvao Już dzisiaj w Long Beach w stanie Kalifornia odbędą się drugie, co do prestiżu, zawody Brazylijskiego Jiu Jistu. Organizacja IBJJF skupia wokół siebie najlepszych zawodników na świecie, których nie zabraknie również w tym roku. Przedstawiamy nasze typowanie dywizji czarnych pasów, na które są zwrócone oczy wszystkich fanów BJJ. 

Waga kogucia

W najlżejszej kategorii wagowej zabraknie dwóch największych gwiazd. Bruno Malfacine z Alliance i Caio Terra nie wystąpią w tym roku. Gdy obydwaj startowali na zawodach, walczyli w finale. Teraz szansę na triumf mają inni. Największym faworytem do złota wydaje się być Japończyk, Koji Shibamoto z Tri-Force. Szyki może pokrzyżować mu Fabio Passos z Alliance, z którym może zmierzyć się w półfinale. Ta dwójka rozstrzygnie między sobą, kto zdobędzie złoto. Z drugiej strony drabinki po srebrny medal pewnie powinien zmierzać Milton Bastos.

Nasz typ: Koji Shibamoto

Waga lekkopiórkowa

Pod nieobecność Gui Mendesa, kategoria lekkopiórkowa ma dwóch wyraźnych faworytów. To reprezentujący akademię Cicero Costhy, Joao i Paulo Miyao. W słabo obsadzonej dywizji doszło do tego, że Rafael Freitas z automatu dostał się do półfinału, jednak szanse na finał są bardzo niewielkie.

Nasz typ: Paulo Miyao

Waga piórkowa

W tej dywizji mamy wiele ciekawych nazwisk. Nieobecność Rafaela Mnedesa, który podobnie jak brat, przygotowuje się do Metamoris robi miejsce dla innych zawodników. Wzorem Mendesa, w turnieju nie startuje również Rubens Charles. W związku z tym na wielki triumf ostrzy sobie zęby Mario Reis z Alliance, któy po swojej stronie drabinki zmierzy się z Justinem Raderem z Ribeiro Jiu Jitsu lub Osvaldo Moizinho z Brasa. Stawiamy, że doświadczony na zawodach i w zmianie barw klubowych Reis poradzi sobie zarówno z mocnym bez kimon Raderem, jak i Moizinho. Po drugiej stronie drabinki stawiamy, że David Lemes będzie rewelacją i w półfinale spotka się z Isaque Paivą. W finale Mario Reis po ciężkim boju powinien pokonać Lemesa i zdobyć złoto.

Nasz typ: Mario Reis

Waga lekka

Zwykle najmocniej obsadzona kategoria. Z jednej strony drabinki szykuje nam się pojedynek byłego mistrza świata, Michaela Langhi z Alliance i Renato Caporala z Atos. W tym pojedynku faworytem będzie Langhi i to jego typujemy do pojedynku finałowego. Z drugiej strony drabinki mamy o wiele mocniejsze zestawienia. Lucas Lepri w ćwierćfinale powinien spotkać się z Aj Azgramem, a w drugim ćwierćfinale JT Torres z Atos, po ciężkim boju z Oliverem Geddesem z Wielkiej Brytanii powinien spotkać się z Francisco Iltrude z Alliance. W półfinale Lepri najprawdopodobniej spotka się z Torresem, a w finale zamknie kategorię z kolegą klubowym, Langhim.

Nasz typ: Lucas Lepri

Waga średnia

W wadze średniej nie zabrakło wielkich nazwisk. Oczywiście wolelibyśmy oglądać w niej Marcelo Garcię i Krona Gracie, ale w tym roku musimy obejść się smakiem. Z jednej strony drabinki do finału pewnie powinien dojść Otavio Sousa z Gracie Barra. W półfinale Sousa powinien spotkać się ze zwycięzcą walki Clark Gracie vs Marcelo Marfa. Stawiamy, że to trenujący w Nowym Jorku zawodnik sięgnie po medal. Z drugiej strony drabinki murowanym faworytem do medalu jest Leandro Lo z Cicero Costha. W półfinale powinien spotkać się z Vicotrem Estimą, o ile brat słynnego Braulio przypadkiem nie popełni jakiegoś błędu. W walce finałowej Leandro Lo powinien poradzić sobie z Otavio Sousą i to nasz typ ma zwycięstwo.

Nasz typ: Leandro Lo

Waga półciężka

W wadze półciężkiej murowany kandydat do finału, Andre Galvao z Atos postanowił walczyć w najcięższej dywizji. W związku z tym zrobił miejsce dla innych. W pierwszej połowie drabinki stawiamy, że Eduardo Telles wykrzesze z siebie na tyle zapału, by dojść do strefy medalowej. Jego drabinka nie jest tak wymagająca. Po drugiej stronie tej połówki jest Keenan Cornelius z Atos, którego czeka w ćwierćfinale ciężka walka z Murilo Santaną. Amerykanin jednak powinien bez problemów dojść do finału. Po drugiej stronie drabinki zabrakło innego kandydata do tytułu, Romulo Barrala z Gracie Barra. Z jedej strony faworytem do półfinału jest Gustavo Campos z Atos, który w ćwierćfinale spotka się ze zwycięzcą pojedynku DJ Jackson vs Diego Herzog. Po drugiej stronie walkę o strefę medalową stoczą Vitor Toledo z Atos i Renato Cardosso z CheckMat. W półfinale stawiamy na pojedynek Campos vs Cardosso. W finale Cornelius powinien wygrać nad reprezentantem CheckMat.

Nasz typ: Keenan Cornelius

Waga ciężka

W wadze ciężkiej nie zabrakło gwiazd. Po jednej stronie drabinki faworytem do walki finałowej jest Rafael Lovato jr reprezentujący Gracie Humaita. W półfinale powinien spotkać się z Yurim Simoesem z CheckMat. Z drugiej strony drabinki weterani: Roberto Alnecar z Gracie Barra i Lucas Leite z CheckMat powinni między sobą rozwiązać kwestię walki w finale. Niespodziankę może sprawić Alexander Ceconi. W finale stawiamy na pojedynek Lovato vs Leite i zwycięstwo tego pierwszego.

Nasz typ: Rafael Lovato jr

Waga superciężka

W tej dywizji powrócił Bernardo Faria z Alliance, który jest murowanym faworytem do medali. O srebro zawalczą między sobą Luiz Panza z Barbosa Jiu Jitsu i James Puopolo z Gracie Humaita. Faria jest tutaj pewniakiem i jego stawiamy jako zwycięzcę.

Nasz typ: Bernardo Faria

Waga ultraciężka

W tej dywizji wystartuje Andre Galvao, który będzie ciężarem, dla wszystkich zawodników startująchych w tej dywizji. Z jednej strony drabinki wydaje się być prosta droga do finału dla Alexandre Transa, a z drugiej dla wspomnianego Galvao. W finale będzie to trudny pojedynek, zwłaszcza dla Transa, a my typujemy wielką gwiazdę BJJ, Galvao do zdobycia złota

Nasz typ: Andre Galvao

Absolute

Pod nieobecność takich asów jak: Marcus Almeida, Rodolfo Vieira i Romulo Barrala największymi faworytami do zwycięstwa są: Bernardo Faria, Andre Galvao, Rafael Lovato i Keenan Cornelius. Właśnie między tymi zawodnikami rostrzygnie się batalia o najcenniejszy tytuł. Jeśli mamy się pokusić o typowanie, to stawiamy, że Galvao wyjedzie z Long Beach ze złotem.

Nasz typ: Andre Galvao