free templates joomla

Fight Exclusive Night 2: zapowiedź i ostateczna karta walk!

FEN 2Gala Fight Exclusive Night 2 odbędzie się w dniu 8-go marca na Stadionie Wrocław hali klubu Biznesowego & Diamentowego a jej program zawiera walki w formułach MMA i K-1. Jest to sportowy projekt, który jest unikalny na polskim rynku i łączy środowiska tak popularnych Mieszanych Sztuk Walki, Kickboxingu i Muay Thai. Na pierwszej edycji FEN, ten model sprawdził się doskonale, więc organizatorzy stawiają na obie formuły i liczą na dostarczenie emocji sympatykom MMA jak i sympatykom Kickboxingu.

Po sukcesie pierwszej edycji, która miała miejsce w listopadzie 2013 roku ponownie będzie ona mieć miejsce na tym samym obiekcie. Nowoczesna oprawa gali spowoduje, że widzowie w komfortowych warunkach obejrzą widowisko. Wydarzeniem i zarazem walką wieczoru gali będzie debiut w MMA ostatniego polskiego medalisty olimpijskiego w boksie Wojciecha Bartnika z Oleśnicy. Jego rywalem będzie utytułowany mistrz Kickboxingu, Michał Dembler z Nowego Miasta Lubawskiego.

Bartnik zdobył brązowy medal w 1992 roku w Barcelonie i od tego czasu, żadnemu polskiemu zawodnikowi nie udała się ta sztuka. W 1996 roku wywalczył też brąz na ME, walcząc w kategorii ciężkiej. Fighter z Oleśnicy zwyciężał też w turnieju im. Feliksa Stamma i trzykrotnie brał udział w Igrzyskach Olimpijskich. Potem przeszedł na zawodowstwo. Ostatni raz na ringu jako zawodowiec wystąpił w 2010 roku przedłużając serię zwycięstw do 15 z rzędu od czasu porażki z Albertem Sosnowskim w 2007 roku. Pokonał wówczas w Berlinie, o 11 lat młodszego niemieckiego zawodnika, Marcela Erlera.

W pojedynku wieczoru na zasadach K-1, zmierzą się dwie znakomite zawodniczki: mistrzyni świata w Kickboxingu Marta Chojnoska i finalistka z Płocka i mistrzyni Polski w K-1 i Muay Thai Sylwia Juśkiewicz z Łodzi. Chojnoska to nie tylko mistrzyni świata, ale i finalistka kobiecego turnieju MMA w organizacji KSW. Juśkiewicz z kolei to "młoda krew", w kobiecym K-1. Ten pojedynek związany będzie z Dniem Kobiet i jest ukłonem w stronę rozwijającego się kobiecego K-1 i MMA.

Najciekawszy pojedynek MMA gali FEN 2, stoczą: mistrz świata w Kickboxingu Gerard Linder (4-0) z Black Dragon Andrychów i Tymoteusz Świątek (13-1) z Fightmana Bochnia. Gerard Linder to legenda Kickboxingu i pierwszy romski mistrz świata w tej dyscyplinie. Andrychowianin występy w MMA łączył z pojedynkami w Kickboxingu i organizacją gal Black Dragon czy Biggers Better. 20-letni Świątek to wielka nadzieja polskiego MMA na światowe sukcesy w UFC czy Bellatorze. Walczył na MMMA Attack 3 w Polsce, ale także w Niemczech.

Nie zabraknie także zawodników z Dolnego Śląska. W kategorii do 70 kg na zasadach MMA na wrocławskiej arenie zmierzą się wrocławianin Patryk Grudniewski, reprezentujący Ankos Zapasy i Mateusz Tatarek ze Spartakusa Rzeszów. Z podwrocławskich Krępic zaś, dwóch zawodników: Radosław Pupin i Piotr Rogosz walczyć będą w na zasadach K-1. Przeciwnikiem byłego mistrza świata w amatorskim Kickboxingu, jakim jest Radosław Pupin będzie Andrzej Kulik z Corpusu Gdańsk. Rogosz zaś zmierzy się z Przemysławem Bubińskim z Kohorty Poznań.

Inny wrocławski zawodnik Damian Komisarski z Lutadores Wrocław debiutuje przeciwko imiennikowi Damianowi Pomocce z Konina. Z dwóch Damianów, jeden wyjdzie zwycięsko. Całość gali otworzy amatorska walka MMA, dwóch świetnie zapowiadających się zawodników: Patryka Paducha z Boi Team Wrocław i Mateusza Chyżego z Bochni. Obaj będą reprezentować dwóch świetnych trenerów Pawła Szubarta i Tomasza Knapa. Poniżej pełne zestawienie walk gali:

Walka Otwarcia
MMA 82 kg: Patryk Paduch (Boi Team Wrocław) vs Mateusz Chyży (Fightman Bochnia)

Undercard
MMA 77 kg: Damian Komisarski (Lutadores Wrocław) vs Damian Pomocka (Shooters Konin)
K-1 81 kg: Piotr Rogosz (Scorpion Kępice) vs Przemysław Bubiński (Kohorta Poznań)
MMA +93 kg: Janusz Dylewski (Dylu Team Iława) vs Michał Piszczek (Winners Boxing London)
K-1 +95 kg: Radosław Pupin (Scorpion Krępice) vs Andrzej Kulik (GKS Corpus Gdańsk)

Główna karta
MMA 70 kg: Patryk Grudniewski (Fighters Factory/Ankos Zapasy) vs Mateusz Tatarek (Spartakus Rzeszów)
K-1 55 kg: Marta Chojnoska (Corio Team) vs Sylwia Juśkiewicz (Shi-Kon Łódź)
MMA 61 kg: Gerard Linder (Black Dragon Andrychów) vs Tymoteusz Świątek (Fightman Bochnia)

Main event

MMA +93 kg: Wojciech Bartnik (Oleśnica) vs Michał Dembler (Nowe Miasto Lubawskie)