free templates joomla

Coleman oddaje trofeum PRIDE na aukcje

Mark ColemanCztery lata po zakończeniu kariery w MMA, Mark Coleman – pierwszy mistrz UFC wagi ciężkiej wystawił swoje trofeum, które otrzymał za zwycięstwo w PRIDE GP 2000, na aukcję na Ebay’u.

Coleman zapisał się złotymi zgłoskami w historii tego sportu. Wygrywając turnieje na UFC 10 i UFC 11 stał się ‘’dziadkiem Ground & Pound’’, a więc stylu polegającego na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, a tam na kontrolowaniu i obijaniu go ciosami. Następnie skończył przed czasem inną legendę, Dana Severna na UFC 14 i został wówczas koronowany na pierwszego mistrza UFC wagi ciężkiej.

Potem jednak przyszła seria trzech porażek, po których opuścił UFC. Przeniósł się do PRIDE i tam powrócił na zwycięską ścieżkę, sięgając po triumf w GP bez limitu wagowego, pokonując po drodze Masaaki’ego Satake, Akirę Shoji’ego, Kazuyuki’ego Fujitę oraz Igora Vovchanchyna.

Teraz postanowił oddać jedną z pamiątek po tamtej wiktorii. Cena wywoławcza: 24,5 tysiąca dolarów. Link do aukcji jest dostępny tutaj - http://www.ebay.com/itm/281272848214.

Przypomnijmy ponadto, iż ‘’The Hammer’’ jest członkiem UFC Hall of Fame. Niewątpliwie zasłużył sobie na to wyróżnienie, gdyż miał ogromny wkład w rozwój i popularyzację nie tylko UFC, ale i całego MMA.