free templates joomla

Lumpinee Boxing Stadium: Kongsak Sitboonmee nokautuje!

KongsakNa drogę zwycięstw w Muay Thai powrócił były wielokrotny mistrz Lumpinee Stadium Kongsak Sitboonmee, który 18-go lutego na gali Phetsupaphan Fight na słynnym i nowymLumpinee Stadium w stolicy Tajlandii, znokautował Denpanoma Ror Kilacorata. Stało się to podczas walki wieczoru na gali organizowanej przez promotora Pradita Saritaphiraka.

Zwycięstwo było bardzo efektowne,bo przez nokaut w trzeciej rundzie. Do tego momentu młody rywal mocno dał się we znaki też niezbyt staremu (24 lata), ale bardzo doświadczonemu rywalowi, który na koncie ma ponad 230 walk z czego ok 170 zwycięstw. Kongsak był mistrzem nie tylko Lumpinee w wagach 126 i 130 funtów, ale także mistrzem świata WMC i mistrzem Tajlandii.

W roku 2013 Kongsak radził sobie bardzo dobrze na arenie starego Lumpinee, do połowy roku. Wygrał nawet z aktualnym mistrzem wagi lekkiej Petboonchu Potem przyszła seria trzech porażek z Saenchai na Rajadamnern i Yodwicha a na otwarcie tego roku z Singdamem. Jednak na nowym obiekcie Lumpinee, otwartym 11-go lutego już zaznaczył swoją obecność efektownym nokautem. Kongsak jest od 12 lat związany z teamem Sitboonmee a trenuje Muay Thai od 9-go roku życia.