free templates joomla

Lion Fight 14 odbędzie się 28 marca w Las Vegas!

Lion Fight 14 Niedługo po zakończeniu poprzedniej gali, Lion Fight Promotions ogłosiło kolejną organizowaną pod własnym szyldem. Odbędzie się 28 marca 2014 w The Hard Rock Hotel and Casino w Las Vegas.

W walce wieczoru wystąpią Gregory Choplin i Marco Pique. Obaj są zawodnikami o ugruntowanej, solidnej pozycji. Choplin ostatnio walczył w marcu gdy pokonał Gila Silvę przez decyzję. Na Lion Fight zaś ostatni raz pokazał się dwa miesiące wcześniej, gdzie pokonał go słynny Taj Yodsanklai Fairtex. Z kolei Pique zwycięstwem nad Dimą Weimerem na punkty we wrześniu przełamał fatalną serię siedmiu kolejnych porażek.

Drugim ważnym wydarzeniem w Las Vegas będzie pojedynek o pas wagi półśredniej kobiet, a powalczą o niego Cristiane "Cyborg' Justino i Jorina Baars. Brazylijka, znana przede wszystkim z MMA, gdzie uchodzi za czołową zawodniczkę, ostatnio po latach zaczęła ponownie próbować swoich sił w Muay Thai, właśnie w Lion Fight.

Dyrektor organizacji, Scott Kent nie ukrywa radości z powodu kolejnej walki z jej udziałem: Jesteśmy podekscytowani, że ''Cyborg'' wraca do nas. W ostatniej walce całkowicie zdominowała francuską mistrzynię świata w Muay Thai, Jennifer Colomb, nie pozostawiając wątpliwości, że jest wszechstronną zawodniczką, która potrafi imponująco wygrywać zarówno w MMA jak i w Muay Thai. Poza tym pokazała, że jest zawodniczką agresywną, która ma siłę i tempo do kończenia walk przed czasem. Myślę, że zdobędzie wielu nowych fanów w naszym ringu i oni nie będą się mogli doczekać, by ponownie zobaczyć ją w akcji – powiedział Kent.

"Jestem podekscytowana, że znów będę walczyć dla Lion Fight i jestem wdzięczna za szansę walki o pas – powiedziała ''Cyborg''. Miałam świetne doświadczenia z ostatniego razu, gdy walczyłam dla Scotta Kenta i obiecuję, że przyniosę to samo mojej rywalce również i tym razem. Jorina Baars ma dużo doświadczenia, ale trenuję bardzo ciężko, by ponownie wygrać przez nokaut. Obiecuję fanom, iż będzie to kolejna ekscytująca walka." – zakończyła Justino.

Co nieco do powiedzenia miała również jej holenderska przeciwniczka: Słyszałam i widziałam wiele dobrych rzeczy odnośnie Cris ''Cyborg''. Jestem bardzo szczęśliwa, że zaoferowano mi szansę na walkę z nią na Lion Fight. Znam tylko jedną drogę do walczenia i jest to droga do zwycięstwa.

Poza tym na tej gali zapowiedziany jest powrót Malaipeta Sasiprapy. Taj, który od wielu lat walczy poza swoim krajem stanie naprzeciwko Amerykanina Shane'a Oblonsky'ego. Pełna rozpiska zostanie ogłoszona wkrótce.