free templates joomla

FEN 2: Gerard Linder vs Tymoteusz Świątek - oficjalnie!

Linder vs ŚwiątekOrganizacja Fight Exclusive Night oficjalnie zaprezentowała najciekawszy pojedynek MMA gali FEN 2, która odbędzie się w sobotę 8-go marca na Stadionie Wrocław we Wrocławiu. Zmierzą się w nim mistrz świata w Kickboxingu Gerard Linder (4-0) z Black Dragon Andrychów i Tymoteusz Świątek (13-1) z Fightmana Bochnia. Poniżej oficjalny komunikat organizatora:
Szanowni Państwo, organizacja Fight Exclusive Night ma zaszczyt zapowiedzieć oficjalnie jeden z najbardziej ekscytujących pojedynków polskiego MMA jaki odbędzie się na arenie naszej najbliższej gali Fight Exclusive Night 2, w dniu 8-go marca na Stadionie Wrocław we Wrocławiu. W hali klubu Biznesowego & Diamentowego zmierzą się ze sobą w formule MMA mistrz świata w Kicboxingu, Gerard „Black Dragon” Linder (4-0) i jeden z najbardziej utalentowanych polskich zawodników młodego pokolenia Tymoteusz „Omen” Świątek (13-1). Uważnym obserwatorom Sztuk Walki, zapowiedź tego ciekawego starcia nie umknęła podczas konferencji prasowej we Wrocławiu w dniu 29 stycznia, ale dziś możemy ją już ogłosić oficjalnie.

Liczący 38 lat Gerard Linder to legenda Kickboxingu i pierwszy romski mistrz świata w tej dyscyplinie. Gerard jest dumny z tego i dumni są z niego pobratymcy. Ten zawodnik łamie stereotypy. Pracowity, uparty i bezustannie dążący do poprawy umiejętności jest wzorem i dla swojej społeczności i dla syna Damiana, który wygrywa już swoje walki i chce iść w ślady ojca. W MMA Linder jest niepokonany. Cztery wygrane walki nie przyszły łatwo. Dodatkowo Gerard łączył je z pojedynkami w Kickboxingu i organizacją gal Black Dragon czy Biggers Better co zawsze było utrudnieniem. Jednak podołał temu. Teraz wreszcie ma czas, spokój i może solidnie się przygotować do najważniejszego starcia w życiu.

20-letni Świątek to wielka nadzieja polskiego MMA na światowe sukcesy w UFC czy Bellatorze. Jest także nietuzinkowym ekscentrycznym zawodnikiem, którego uwielbiają polscy fani MMA. Potrafi szpetnie zakląć, w trakcie walki gdy nie może dogonić uciekającego rywala, że wybaczają mu to kibice. Organizacja FEN dostrzegła ten potencjał i walczyła o kontrakt z nim. Udało się go pozyskać i być może będzie wizytówką Fight Exclusive Night na światowych arenach. Świątek treningi i walki łączy z ciężką pracą na budowie. Jak niegdyś kolarz Stephen Roche, wierzy że praca w ciężkich warunkach da mu determinację jakiej nie mają wychuchane medialne gwiazdy MMA. Jak sam mówi: „albo sukces albo praca na budowie przez resztę życia”. Wybór jest oczywisty i ta determinacja zostanie zaprezentowana w dniu 8-go marca.

Prezes Paweł Jóźwiak mówi o tym pojedynku: „to walka do jakiej nie przyczepi się żaden ekspert czy pseudoekspert MMA. Jeśli ktoś chciał wielkiego krajowego hitu MMA, zobaczy go na Stadionie Wrocław, w dniu 8-go marca. Żaden z nich nie jest debiutantem i obaj udowodnili, że w wadze koguciej są absolutną czołówką w Polsce. To na naszej arenie, na naszym ringu, widzowie zobaczą ten prawdziwy ekskluzywny rarytas. Zapraszam na niego serdecznie, ekspertów i prawdziwych kibiców twardych walk. To walka o jakiej poziom się nie obawiam i spełni ona oczekiwania najwybredniejszych widzów”. Rafał Sawicki, pełniący funkcję wiceprezesa, dodaje: „ja nie potrafię powiedzieć, ile potrwa ta walka, ani kto ją wygra – ale wiem, że to będzie prawdziwa wojna w ringu. To trzeba zobaczyć!”.