free templates joomla

Podsumowanie konferencji prasowej Fight Exclusive Night na Stadionie Wrocław!

fot. Paweł Najmowicz - Fight Exclusive Night 2Dnia 29 stycznia 2014 we Wrocławiu na Stadionie Wrocław odbyła się konferencja prasowa nowopowstałej organizacji Fight Exclusive Night.

Podczas konferencji zaprezentowano najbliższe plany dotyczące gali Fight Esclusive Night 2, która odbędzie się 8 marca 2014 we Wrocławiu, także na Stadionie Wrocław oraz dalszych planów organizacji rozwijania kolejnych widowisk w Polsce i zagranicą.

Konferencja zaczęła się od miłego akcentu jakim było poinformowanie, iż prezes organizacji Paweł Jóźwiak na dwie godziny przed konferencją został ojcem, a wcześniej uczestniczył w porodzie. Konferencję prowadził jeden z najbardziej znanych dolnośląskich prezenterów sportowych, Andrzej Gliniak.

Pokrótce omówiono kolejne gale, które odbędą się między innymi 24 maja w Londynie oraz planowaną na 12 lipca w Gdańsku. Mówiono także omożliwości przeprowadzenia 4 lub 5 gal w tym roku z konkretnie wyznaczonymi już terminami i obiektami, na których zostaną one przeprowadzone. Jeśli chodzi o galę Fight Exclusive Night 2 przedstawiono zawodników, którzy będą na niej walczyć. Wśród uczestników nie zabrakło oczywiście dolnośląskich zawodników, takich jak: Patryk Grudniewski, który walczył już na pierwszej gali, Witold Fedyna, który także wystąpi po raz drugi w organizacji, Damian Komisarski oraz zaprezentowano kolejną, bardzo atrakcyjną walkę na polskim rynku MMA, jaką będzie starcie Gerarda Lindera z Tymoteuszem "Omenem" Świątkiem. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego MMA w wadze koguciej w tym roku.

Linder, Mistrz Świata w Kickboxingu, przystępuje do swojej piątej zawodowej walki MMA z czystym kontem, natomiast Świątek jest przedstawicielem młodego pokolenia, ale ma on na koncie już 13 wygranych walk i tylko jedną porażkę.

Wielką atrakcją gali będzie kobiecy pojedynek w formule K-1 pomiędzy Martą Chojnoską, znaną z występów w KSW oraz Sylwią Juśkiewicz z Łodzi, Mistrzynią Polski i Mistrzynią Europy w Muay Thai.

Paweł Jóźwiak i Rafał Sawicki, szefowie organizacji FEN, zapowiedzieli interesujące rozwiązania projektu Fight Exclusive Night opierające się m.in. na walkach kobiecych zarówno w formule K-1 jak i MMA i będzie to jeden ze stałych elementów programowych gal tej organizacji.

Walka Marty Chojnoskiej i Sylwii Juśkiewicz nie jest jednostkowym wydarzeniem, a wpisuje się w najbliższe plany rozwojowe polskiej organizacji, która zabiega o kolejne zawodniczki. Wstępnie rozbudowywana będzie kategoria wagowa 55 kg i organizacja stawia na uniwersalność zawodniczek, czyli ich możliwości walki zarówno w MMA, jak też w K-1.

Podczas konferencji wypowiadały się także gwiazdy i ambasadorzy organizacji, m.in. Damian Jankowski, który zaangażował się w promocję eventu, jest w bardzo dobrych relacjach z właścicielami FEN, i w zasadzie można powiedzieć, że jest częściowo współtwórcą kształtu tego projektu.

Również Paweł Jędrzejczyk zapowiedział wspieranie FEN nie tylko swoją twarzą, ale także walkami, które nastąpią już na jesieni 2014 roku, kiedy wyleczy już wszystkie kontuzje i będzie w 100% przygotowany do walki.

Wojciech Bartnik, medalista olimpijski, zadebiutuje w dniu 8 marca na gali Fight Exclusive Night 2 i oczekuje na ogłoszenie swojego rywala, z którym organizacja prowadzi rozmowy, a jego nazwisko poznamy wkrótce.
Wojtek Bartnik jest pełen wiary we własne siły, wydaje się być w świetnej formie. Jak sam zapowiedział, obecnie koncentruje się na zajęciach na macie, gdzie odrabia lekcje zapasów, jiu jitsu i wszystkich tych elementów, które są niezbędne w warsztacie fightera MMA. Ogląda walki MMA, podziwia zawodników, ale mówi, że bokserzy także nie są bez szans w takich starciach i pojedynkach.

Ogólnie konferencja była bardzo udanym wydarzeniem. Organizacja ma jasno postawione cele i wygląda na to, że ma bardzo profesjonalne podejście i bardzo szybko się uczy nowych zagadnień związanych z tworzeniem widowisk sportowych na najwyższym poziomie.

Zapowiedziano także wydarzenia poprzedzające galę Fight Exclusive Night 2, między innymi otwarty trening medialny oraz ważenie zawodników.

Bilety na Fight Exclusvie Night 2 można nabywać (normalne) na www.ticketpro.pl, vipowskie pod numerem tel. 535 537 504 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.    

Wstępna karta walk:
K-1 +95 kg: Radosław Pupin vs TBA
K-1 55 kg: Marta Chojnoska vs Sylwia Juśkiewicz
MMA +93 kg: Janusz Dylewski vs Michał Piszczek
K-1 80 kg: Piotr Rogosz vs TBA
MMA 77 kg: Damian Komisarski vs TBA
MMA 70 kg: Patryk Grudniewski vs TBA
MMA 66 kg: Witold Fedyna vs TBA
MMA 61 kg: Tymoteusz Świątek vs Gerard Linder
MMA Open: Wojciech Bartnik vs TBA