free templates joomla

Thai Boxe Mania 2014: gwiazdy Muay Thai i K-1 w Turynie!

ThaiboxemaniaJuż 25-go stycznia w Turynie we Włoszech odbędzie się kolejna gala Thai Boxe Mania 2014, która w terminie styczniowym jest dorocznym wydarzeniem Kickboxingu i Muay Thai na Półwyspie Apenińskim. Turyn to jedno z najbogatszych włoskich miast, stąd i obsada gali jest doborowa. Organizacja Barbuto Promotion robi rocznie jedną galę w tej lokalizacji, ale od strony karty walk czy poziomu organizacyjnego. Nie inaczej będzie i na tegorocznej imprezie.

Na karcie walk rolę walki wieczoru spełni pojedynek o pas mistrza Europy w federacji WKN pomiędzy pochodzącym z Brazylii Włochem Roberto Cocco i afrykańskim Szwajcarem Yohanem Kongolo. Kolejna walka jaka jest atrakcją nie tylko dla włoskich widzów, ale także świata K-1 i Muay Thai to walka 22-letniego Sittichai Sitsongpenong z Tajlandii i Chingiza Alazova z Białorusi. Obaj są najbardziej utalentowanymi zawodnikami wag półśrednich i średnich w swoich krajach. To starcie bez mała jednych z najlepszych zawodników na świecie.

Na galę powróci Yuri Bessmertny z Białorusi i słynny Warren Stevelmans z RPA. Obaj mają zaliczone epizody z rosyjską Legend i włoskimi organizacjami. Bessmertny wygrał już dwa razy w Turynie na galach Thai Boxe Mania, ale problemem jest to, iż obaj dołują ostatnimi czasy i obaj przegrali solidarnie po cztery ostatnie walki. Zapewne jeden z nich przełamie tę złą passę w sobotę 25-go grudnia. Poniżej główna karta walk gali:

77 kg: Roberto Cocco (Włochy) vs Yohan Kongolo (Szwajcaria)*
70 kg: Sittichai Sitsongpenong (Tajlandia) vs Chingiz Alazov (Białoruś)
71 kg: Yuri Bessmertny (Białoruś) vs Warren Stevelmans (RPA)
75 kg: Paulo Fiorio (Włochy) vs Mustafa Haida (Włochy)
61 kg: Corrado Sesisto (Włochy) vs Yannis Elajaoui (Grecji)
100 kg: Lucian Danilescu (Rumunia) vs Ryou Todaka (Japonia)**

*walka o pas WKN
**walka o pas ISKA