free templates joomla

FEN 2: Marta Chojnoska vs Sylwia Juśkiewicz na zasadach K-1?

Mata Chojnoska vs Sylwia JuśkiewiczJak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć podczas gali Fight Exclusive Night 2, która odbędzie się 8-go marca we Wrocławiu, jedną z walk wieczoru będzie kobiece starcie na zasadach K-1. Zmierzą się w nim, utytułowana polska zawodniczka Kickboxingu Marta Chojnoska i utalentowana młoda fighterka Sylwia Juśkiewicz. Wybór termin gali obliguje organizatorów do tego by i panie mogły zaistnieć w organizacji pokazując, że świat Sztuk Walki nie jest wyłączną domeną męskiej części świat. Ten pojedynek będzie prawdziwą konfrontacją doświadczenia i młodości, w jednej z dwóch walk Kickboxingu jakie odbędą się na gali FEN 2.

Reprezentująca obecnie Corio Team Łódź, 28-letnia Chojnoska to mistrzyni świata w Kickboxingu, mistrzyni Europy i wielokrotna mistrzyni Polski w formule K-1 a także Sanda. Karierę zaczynała od Judo, ale w 2012 roku trafiła do MMA dochodząc do finału turnieju KSW, gdzie uległa jedynie Karolinie Kowalkiewicz. Na zasadach K-1 w zawodowych walkach zmierzyła się także z najlepszą polską zawodniczką i Muay Thai, K-1 a także MMA - Joanną Jędrzejczyk. Po świetnym pojedynku walcząc z cięższą rywalką uległa jej na punkty. Walczyła także w formule Sanda, wygrywając z Pauliną Suską na gali King of Sanda.

Mająca 19-lat Sylwia Juśkiewicz ma już na koncie tytuły amatorskie Mistrzyni Polski K-1 Rules (2010), Muay Thai (2010) i MMA (2010, 2011 i 2012). Była też wicemistrzynią Europy formuły Low-Kick (2010) w Kickboxingu. Próbowała także swoich sił w MMA tocząc sześć walk i wygrywając dwukrotnie. W debiucie w MMA uległa tylko na punkty samej Joannie Jędrzejczyk. Jest niezwykle perspektywiczną fighterką i bardzo uniwersalną, nie bojącą się walczyć w żadnej z formuł walki. Podopieczna Grzegorza Chałbińskiego z Shi-Kon Łódź to przyszłość polskiego K-1 i być może MMA.

Zatrudnie obu zawodniczek to bardzo dobry promocyjny ruch menadżerów Fight Exclusive Night. Walki pań cieszą się coraz większym zainteresowaniem i organizacja zamierza niemal przy każdej gali dać szansę kobietom, zarówno w K-1 jak też w MMA. Nieoficjalnie wiemy, iż w przypadku Juśkiewicz i Chojnoskiej, FEN zamierza współpracować dłużej niż tylko przy najbliższej gali. Wiele będzie zależało od tego jak dobra to będzie walka, ale patrząc na dokonania obu zawodniczek i perspektywy, należy być o to spokojnym.