free templates joomla

Fight Exclusive Night: nie będzie zmiany werdyktu w walce Szulakowski vs Grudniewski?

Grudniewski vs SzulkowskiOrganizacja FEN, która w dniu 16-go listopada we Wrocławiu przeprowadziła galę Fight Exclusive Night 1, prawdopodobnie nie zmieni werdyktu oprotestowanej walki MMA pomiędzy Grzegorzem Szulakowskim a Patrykiem Grudniewskim jaka odbyła się podczas bardzo udanej imprezy na Stadionie Wrocław. Przypomnijmy, iż podczas pojedynku doszło do kilku kontrowersyjnych decyzji sędziowski, lekarskich i nieprawidłowego zachowania jednego z zawodników.

Protest złożył sztab Patryka Grudniewskiego z Wrocławia, któremu umożliwiał to tryb regulaminowy z żądaniem unieważnienia pojedynku i propozycją rewanżu. Na ringu walka po długich przerwach, skończyła się duszeniem w wykonaniu pochodzącego z Namysłowa, Szulakowskiego, któremu kilka razy zatrzymywano krwawienie a raz nawet sam bez zgody sędziego udał się po pomoc cornera. To było podstawą protestu. Organizatorzy zostali postawieni w trudnej sytuacji, nie chcąc nikomu wyrządzić krzywdy. Nie chcą też iść w ślady innych polskich organizacji, zrzucających winę na sędziów lub rozstrzygających werdykty przy tzw. zielonym stoliku. By mieć pełny przegląd - zamówiono profesjonalną ekspertyzę i przeanalizowano zapis walki. Podjęto także rozmowy z zawodnikami na temat rewanżowego starcia i dalszych występów dla organizacji.

Jak udało nam się wstępnie dowiedzieć po rozmowie z współwłaścicielem młodej organizacji Pawłem Jóźwiakiem, obaj zawodnicy mają wystąpić na gali Fight Exclusive Night 2 we Wrocławiu, jednakże walczyć będą nie ze sobą a z innymi rywalami. Jeśli zwyciężą, obaj wystąpią w rewanżu najprawdopodobniej w dniu 12-go lipca w Gdańsku na neutralnym polu podczas Fight Exclusive Night 3 a bardzo możliwe jest, iż będzie to pierwszy pojedynek o pas organizacji. Jeśli nasze informacje potwierdzą się, będzie to oznaczać, iż organizatorzy znaleźli salomonowe wyjście z całej sytuacji.