free templates joomla

K-1 Global: konferencja prasowa! Oficjalna lista uczestników K-1 WGP 2012!

K-1 GlobalW piątek 24-go sierpnia w Tokio, odbyła się konferencja prasowa grupy K-1 Global, związana z galą K-1 WORLD GP 2012 FINAL16, odbędzie się w hali Ryogoku Kokugikan w stolicy Japonii, w niedzielę 14-go października. Pierwsza runda GP wagi ciężkiej odbędzie właśnie w Japonii i weźmie w niej udział 16 fighterów. Do ścisłego finału awansuje 8 z nich i wejdą oni do turnieju głównego (One Day Tournament - przyp. red.). Finał odbędzie się w Nowym Jorku, w USA w dniu 26 grudnia. W piątek oficjalnie potwierdzono nazwiska 12 zawodników i dwa superfight.


Na konferencji pojawił się szef operacyjny Masato i szef organizacji Mike Kim. Nie brakowało także japońskich uczestników jacy wystąpią na tej gali jak Umeno Genji. Lista startujących w turnieju jest imponująca i dodatkowo powiększyła się o takie nazwiska jak Badr Hari czy awizowani wcześniej z MMA Mirko Cro Cop Filipovic i mistrz It's Showtime Hesdy Gerges. Są też młodzi zawodnicy jak Raul Catinas liczący 23 lata i pierwszy raz Litwin Arnold Oborotov, który ma 22 lata i na koncie świetną (zremisowaną) ostatnią walkę z Jerome Le Bannerem.

Japońskie K-1 reprezentować będzie 39-letni weteran Hiromi Amada, który brał udział w K-1 JAPAN 2004 GP. Także podczas gali Makoto Uehara, mistrz Rise i uczestnik zmagań K-1 w 1999 roku w Japonii. Do turnieju dojdzie także zwycięzca GP USA z Los Angeles w dniu 8 września. Na razie nie jest jasna sytuacja i potwierdzenie takich zawodników jak Melvin Manhoef, Rico Verhoeven, Catalin Morosanu. Byli oni wcześniej wymieniani w gronie uczestników i bardzo możliwe, że trzy pozostałe zostaną przydzielone na nich.

Walka Otwarcia
Hiromi Amada (Japonia)  vs Makoto Uehara (Japonia)

Uczestnicy turnieju
1. Badr Hari (Maroko)
2. Ben Edwards (Australia)
3. Paweł Słowinski (Australia/Polska)
4. Dževad Poturak (Bośnia)
5. Mirko Filipović (Chorwacja)
6. Hesdy Gerges (Egipt)
7. Zabit Samedov (Białoruś)
8. Raul Cătinaş (Rumunia)
9. Daniel Ghiţă (Rumunia)
10. Sergei Lascenko (Ukraina)
11. Pavel Zhuravlev (Ukraina)
12. Arnold Oborotov (Litwa)
13. (zwycięzca U.S. GP)
14. TBA
15. TBA
16. TBA

Superfight 63 kg
Umeno Genji (Japonia)
Lee Chang Hoon (Korea)