free templates joomla

UFC tworzy dywizję słomkową i kontraktuje 11 zawodniczek!

Carla EsparzaOrganizacja Ultimate Fighting Championship podpisała kontrakt z 11 zawodniczkami wagi słomkowej. Jak potwierdził sam Dana White zawodniczki wezmą udział w 20-tym sezonie "The Ultimate Fighter" w maju 2014 roku. Zwyciężczyni zostanie pierwszą mistrzynią w historii.

“Kobiety z wagi koguciej toczą niesamowite pojedynki. Wiemy, że są obdarzone wielkim talentem. Teraz chcemy utworzyć dywizję słomkową i wyłonić najlepszą zawodniczkę, nową mistrzynię UFC.” - powiedział Dana White.

Zawodniczki, które pojawią się w jubileuszowym programie TUF są na stałe związane z organizacją Invicta FC. Na liście zakontraktowanych fighterek jest m.in mistrzyni Invicta, Carla Esparza, a oprócz niej mamy takie zawodniczki jak: Claudia Gadelha, Felice Herrig, Joanne Calderwood, Tecia Torres, Rose Namajunas, Bec Hyatt, Emily Kagan, Alex Chambers, Julianna Lima i Paige Van Zant.

Nowo zaangażowane zawodniczki będą częścią obsady pierwszego w historii sezonu The Ultimate Fighter, w którym wystąpią kobiety. Zgodnie z informacją podaną przez Dana White'a, pozostałe uczestniczki zostaną wyłonione w drodze otwartych eliminacji. Trenerzy 20 sezonu TUF nie są jeszcze znani, ale najprawdopodobniej będą to mężczyźni.