free templates joomla

Dzhabar Askerov pokonał Yoshihiro Sato!

Askerov vs Sato 27-letni zawodnik Muay Thai z rosyjskiego Dagestanu Dzhabar "Genghis Khan" Askerov (83-30-1) pokonał w walce wieczoru znanego z występów w K-1 MAX, Japończyka Yoshihiro Sato (53-21) podczas Tech-KREP "Bitwa Imperiów", która odbyła się 8-go grudnia w ogarniętym protestami Kijowie na Ukrainie. Askerov wygrał pojedynek zdecydowanie na punkty i było to czwarte z rzędu zwycięstwo reprezentującego Rosję zawodnika z Kaukazu.

Askerov był niepokonany w kilkunastu walkach nim został uznany za pokonanego ze Stevem Moxonem w kwietniu br. i gdyby nie ta fatalna decyzja sędziów to ciąg jego zwycięstw sięgnąłby 10 z rzędu. Dzhabar ewidentnie potwierdził, że należy do światowej czołówki a dodatkowo do zawodników, którzy toczą największe ilości walk. Tylko od początku 2012 roku był to jego 19 pojedynek. W przeszłości walczył w Japonii na galach K-1 MAX a także Glory.

Sato przegrał z kolei drugą walkę z rzędu, ale poniósł ją z samym Buakawem Banchamekiem na Max Muay Thai 4 w Sendai w Japonii. Wcześniej wygrał cztery pojedynki i nadal jest uważany za najlepszego japońskiego fightera wagi do 70 kg. Był finalistą K-1 MAX Final 8 w 2010 roku.