free templates joomla

UFC on FOX 9: debiutujący Zach Makovsky zmierzy się ze Scottem Jorgensen

Zach Makovsky Były mistrz Bellatora i obecny mistrz Resurrection Fighting Alliance (RFA), Zach Makovsky (16-4 MMA, 0-0 UFC) będzie miał szansę na debiut w Ultimate Fighting Championship, podczas gali UFC on FOX 9, która odbędzie się 14-go grudnia w Sleep Train Arena w Sacramento. Zastąpi on Johna Dodsona (15-6 MMA, 4-1 UFC), który doznał kontuzji i był zmuszony do wycofania się ze starcia ze Scottem Jorgensenem (14-7 MMA, 3-3 UFC).

Walka Makovsky vs. Jorgensen będzie częścią karty eliminacyjnej. Po dwóch porażkach w organizacji Bellator FC, w tym utracie mistrzowskiego pasa na rzecz Eduardo Dantasa, Makovsky podjął decyzję o przejściu do kategorii muszej. Na gali CFFC 24 przez decyzję pokonał Claudio Ladesmę, a w kolejnej walce, na gali RFA 11 pokonał Matta Manzanaresa zdobywając pas RFA w wadze muszej.

Jorgensen, który początkowo miał walczyć z McCallem, a następnie z J. Dodsonem walczy pod banderą UFC od 2008 roku. Walki w WEC otworzyły mu drogę do debiutu w UFC. W pojedynku z obecnym mistrzem UFC, a także byłego WEC, przegrał przez decyzję, ale swoją pozycję odbudował wygrywając dwa kolejne starcia.
Największym problemem Jorgensena wydaje się to, że jeśli jest widziany jako faworyt do zwycięstwa w danym starciu potrafi dać na prawdę solidną walkę, ale gdy wchodzi do oktagonu z kimś, kto jest zdecydowanym faworytem zostaje odprawiony z kwitkiem przed upływem regulaminowego czasu walki.
Miejmy nadzieję, że w Sacramento posiadacz purpurowego pasa BJJ przełamie w końcu niekorzystną passę i pokona przeciwnika.

Karta walk UFC on FOX 9:

Karta główna:
Demetrious Johnson vs. Joseph Benavidez - o pas w wadze muszej
Urijah Faber vs. Michael McDonald
Matt Brown vs. Carlos Condit
Nik Lentz vs. Chad Mendes

Karta wstępna:
Ryan LaFlare vs. Court McGee
Scott Jorgensen vs. Zach Makovsky
Edson Barboza vs. Danny Castillo
Mac Danzig vs. Joe Lauzon
Bobby Green vs. Pat Healy
Roger Bowling vs. Abel Trujillo
Cody McKenzie vs. Sam Stout
Alp Ozkilic vs. Darren Uyenoyama