free templates joomla

Lumpinee Boxing Stadium: sensacje na 57-lecie areny Muay Thai!

LumpineeWe wtorek 3-go grudnia na słynnym Lumpinee Boxing Stadium, odbyła się jedna z ostatnich a na pewno ostatnia wielka gala Muay Thai na tym obiekcie z udziałem największych tajskich nazwisk. Gala Lumpinee Champion Krikkrai Fight organizowana przez promotora Wirata Wachiraratanawonga zamyka w dużej mierze historię starego Lumpinee przed przenosinami wraz z początkiem 2014 roku na nowy obiekt o tej samej nazwie w nowej lokalizacji.

Świetnie zapowiadająca się karta walk doznała niestety osłabień, bowiem z obrony pasa w wadze juniorpółśredniej wycofał się Francuz Damian Alamos a w przedzień okazało się, że wagi nie zrobił "Fighter Roku 2013" na Lumpinee, 17-letni Yodwicha Por. Boonsit. Gorzej być nie mogło i jak widać na Yodwicha nie wpłynęło pozytywnie otrzymanie nagrody i świętowanie triumfu. Jego hitowy pojedynek z pałającym zemstą 32-letnim Saenchai (269-49-2) po raz trzeci został zdjęty z afisza w tym roku. Najgorsze jest to, że była to okazja do świętowania i sukcesu i 57 rocznicy powstania słynnej areny Lumpinee.

Yodwicha zastąpił będący na fali mistrz klinczu i król defensywy Petchboonchu Borblaboonchu znany też jako Petchboonchu F.A. Group. Na nieszczęście Saenchai był to znany mu doskonale rywal. Był to czwarty pojedyenk między nimi. Dwa razy wygrał w dawnych latach Saenchai a raz Petchboonchu. Saenchai przeliczył się z siłami w tym przypadku. Po dwóch niemrawych rundach w trzeciej ruszyli oni do zdecydowanych akcji. Początkowo wolne tempo pasowało Petchboonchu, bo wykorzystywał morderczy klincz do sołabienia rywala. Saenchai obudził się w trzeciej rundzie leżąc obalony. To podkręciło niesamowicie tempo walki. Dawa razy poszedł na deski Petchboonchu i zaczął atakować łokciami. Doprowadził do rozcięcia rywala i kontynuował natarcie. Trzecia i czwarta runda należała jednak do niego i nawet świetny finisz Saenchai nie zapobiegł porażce i światowej sensacji jaką jest porażka czterokrotnego mistrza Lumpinee i mistrza świata WBC Muay thai a także posiadacza szeregu tytułów.

Niemal każdy pojedynek obłożony był wagą tytułu na tej gali. I to zarówno tytułem mistrza Tajlandii i najcenniejszym mistrza Lumpinee. Wielką sensacją jest porażka Sama-A (364-45-9) z idącym ostatnio jak burza Superbankiem Mor.Rattanabundit (Sakchaichote). Nowy mistrz wyleczył z marzeń ostatnio najmłodszy wielki talent Sangmanee Sor. Tienpo i odesłał go do uprawiania boksu. Teraz oberwało się bardziej uznanej firmie jaką jest legendarny Sam-A, który ostatnio przegrał w styczniu, ale później wygrał siedem walk z rzędu i jedną zremisował. Walka była najlepszą walką gali i rozgrzała do białości widzów.
Klasą wykazał się także Pakorn, który stał się gwiazdą pierwszej wielkości. Tym razem pokonał on Kongsaka, który w pierwszej połowie tego roku siał postrach na Lumpinee, nim nie przegrał z Saenchai. Teraz pokonał go Pakorn.

Komplet wyników:

108 lbs.: Wanchai Rambo Esan pokonał Detkart Por. Phongsawang przez decyzję
117 lbs.: Prajanchay Por.Petchnamtong pokonał Aikmongkol Gaiyanghadao przez decyzję**
140 lbs.: Chamuaktong Sor.Yupinda pokonał Nong O Gaiyanghadao przez decyzję*
133 lbs.: Petphanomrong Kiatmoo9 pokonał Yodtuantong Petchyindee przez decyzję
129 lbs.: Petchmorakot Wor.Sangprapai pokonał Auisiewpor Sujibamikiew przez decyzję*
124 lbs.: Superlek Wor.Sangprapai pokonał Tanonchai Thor.Sangtiannoi przez decyzję*
122 lbs.: Kangwanlek Petchyindeeacademy pokonał Ninsiama Chor. Koyuha Isuzu przez decyzję**
124 lbs.: Superbank Sakchaichote pokonał Sam-A Gaiyanghadao przez decyzję*
132 lbs.: Pakorn P.K.Saenchaimuaythai pokonał Kongsaka Sitboonme przez decyzję**
132 lbs.: Petboonchu Borplaboonchu pokonał Saenchai P.K.Saenchaimuaythai przez decyzję**

*pas mistrza Lumpinee
**pas mistrza Tajlandii