free templates joomla

Romulo Barral o kupowaniu pasów w BJJ!

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/1234384_572701799443232_770895137_n.jpg
Romulo BarralJeden z najlepszych zawodników BJJ wszech czasów, Romulo Barral (2-0 MMA) postanowił zabrać głos w sprawie kupowania pasów BJJ i ogólnej promocji zawodników na wyższe stopnie. Specjalista od pajęczej gardy zdecydowanie sprzeciwia się dawaniu pasów za nic, czy za prywatne lekcje, zarówno za zamkniętymi drzwiami jak i w internecie:

"Moim nauczycielem jest Vinicius Magalhaes i nauczył mnie jak promować ludzi o różnych priorytetach na wyższe stopnie w BJJ. Innymi kryteriami ocenia się prawnika, lub lekarza, który pojawia się na treningach trzy razy w tygodniu, jest oddany pracy oraz rodzinie, a inaczej ocenia się kogoś, kto marzy o karierze, zdobywa medale na zawodach i reprezentuje BJJ. Ludzie mogą mieć różne stopnie w BJJ, ale muszą być promowani na jednakowych zasadach o których decydują: ciężkie treningi, zdolności uczenia się i postępy."

Ostatnio po raz kolejny głośno było o kupowaniu sobie pasów w BJJ, po tym jak Leo Vieira promował z białego na brązowy pas byłego mistrza Strikeforce w wadze ciężkiej, Daniela Cormiera. Wcześniej z podobną krytyką spotkał się Marcin Różalski, Krzysztof Jotko, Rashad Evans czy Forrest Griffin. Co o takiej sytuacji sądzi doświadczony chwytacz:

"Zdecydowanie jestem przeciwny promowaniu mistrzów UFC na czarne pasy BJJ. Czy oni kiedykolwiek zakładali kimona? Czy nauczyli się podstaw tego sportu? Nie jestem za takimi praktykami, podobnie jak jestem przeciwny sytuacji, gdy ktoś otworzy filię jakiegoś klubu i dostaje pas, albo skończy internetowy program i dostaje pas w liście. Jestem za tym, by każdy wypracowywał ciężko wyższe stopnie wylewając krew i pot na treningach, by startował na zawodach, jeśli ich nie wygrywał. Taki pas ma dla mnie sens, bo został naprawdę ciężko wypracowany."