free templates joomla

MFC 6 Makowski vs Okuizumi: karta walk!

MFC 6 plakatNiemal w całości gotowa jest już karta walk gali Kickboxingu i Muay Thai Makowski Fighting Championship 6 (MFC 6), która odbędzie się w dniu 14-go grudnia br. w Nowej Soli w województwie lubuskim. Głównym wydarzeniem wieczoru jest pojedynek o pas mistrza świata w kategorii superpiórkowej (58,5 kg) organizacji World Kickboxing Network, który stoczą obrońca tytułu Tomasz Makowski i 21-letni Japończyk Nobuaki Okuizumi z Target Gym Tokio.

Polsko - japońskie konfrontacje są niezmiernie rzadkie tak w Kickboxingu, jak też w innych sportach walki i ich znaczenie jest ważne dla porównania stylów i poziomów w obu krajach. Nie jest to górnolotne stwierdzenie, bowiem wiadomo że Japonia to Mekka Sztuk Walki i poziom zawodników jest jednym z najwyższych na świecie. Makowski jest siedmiokrotnym mistrzem świata i trudno o bardziej utytułowanego i doświadczonego polskiego mistrza. Japończyk należy do młodego agresywnego pokolenia fighterów, jacy już dziś chcą rządzić nie tylko sceną Kickboxingu w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale mają większe ambicje. Wizyta Okuizumi w Polsce to jedna z takich prób i przed Polakiem stoi przed trudnym wyzwaniem.

Galę ozdobią świetnie zapowiadające się pojedynki czołowych polskich zawodników Kickboxingu i Muay Thai Marcina Parchety i Rafała Dudka, którzy w kategorii lekkośredniej są bezsprzecznie najlepszymi polskimi zawodnikami. Ne zabraknie także starć miejscowych fighterów z czołowymi polskimi zawodnikami różnych klubów i tak Michał Szmajda wyjdzie do walki z Filipem Rządkiem z Arkadii Kalisz a Leopold Kopaczyński sprawdzi Przemysława Lisa z Czerwonego Smoka Poznań.

To nie koniec, bo tak zwane superwalki, uzupełnione zostaną o finały ligi Thai Battle, nowego projektu na polskiej scenie tajskiego boksu, gdzie zawodnicy klubów PZ Muay Thai, PZ Kickboxing i innych organizacji mogą walczyć ze sobą na uniwersalnych zasadach Pro-Am w thaiboxingu. Kilka pojedynków jawi się jako wielki hit jak np. starcie Marcina Łepkowskiego z Marcinem Kretem. Inne walki nie odstają rangą i kibice już mogą szykować się na wielkie emocje w Nowej Soli. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z kartą walk gali:

Walka o Pas MŚ WKN
58,5 kg: Tomasz Makowski (Polska) vs Nobuaki Okuizumi (Japonia)

Superfight
71 kg: Marcin Parcheta (Nak Muay Szczecin) vs Rafał Dudek (Fight House 27 Nowy Sącz)
73 kg: Michał Szmajda (Max Boxing Klub) vs Filip Rządek (Arkadia Kalisz)
+91 kg: Leopold Kopaczyński (Max Boxing Klub) vs Przemysław Lis (Czerwony Smok Poznań)

Finały Thai Battle
60 kg: Maciej Zembik (Żarski Klub Sportów Walki) vs Patryk Sagan (Legion Głogów)
63,5 kg: Rafał Niestrzęba ((Puncher Wrocław) vs Bartosz Batra (Puncher Wrocław)
67 kg: Marcin Łepkowski (Raczadam Kraków) vs Marcin Kret (Puncher Wrocław)
71 kg: Daniel Samulnik (Raczadam Kraków) vs Mateusz Białas (Puncher Wrocław)
75 kg: Oskar Staszczak (Raczadam Kraków) vs Denis Makouski (Garuda Muay Thai)
81 kg: Daniel Prokurat (Palestra Warszawa) vs Radosław Paczuski (Garuda Muay Thai)
86 kg: Dawid Kasperski (Puncher Wrocław) vs Łukasz Radosz (Kohorta Poznań)
91 kg: Mateusz Pluta (Puncher Wrocław) vs TBA