free templates joomla

UFC on FOX 10: Adam Khaliev vs Pascal Krauss!

Adam KhalievOrganizacja UFC ogłosiła nazwisko pierwszego rywala dla 28-letniego zawodnika z Czeczenii, Adama Khalieva (6-0). W dniu 25-go stycznia podczas gali UFC on FOX 10 w Chicago, jego przeciwnikiem będzie mający 26-lat z Niemiec Pascal Krauss (11-2). Jest to jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów, w odniesieniu dla zawodników z Europy w największej światowej organizacji Mieszanych Sztuk Walki. Pojedynek odbędzie się w wadze półśredniej do 77 kg.

Adam Khaliev jest mistrzem świata w Kickboxingu, Kudo i Pankration. W MMA Khaliev stał się znany po pokonaniu Alexeia Belyaeva (13-7) poprzez spektakularny tornado-kick. W sześciu walkach zawodnik z Czeczenii jest niepokonany, a w tym roku miał być też rywalem Krzysztofa Jotko w MMA Attack, niestety galę odwołano z pożytkiem dla obu, bowiem obaj trafili do UFC. Khaliev jest kolejnym fighterem z Republik Kaukaskich (Rosja) jaki trafia do giganta walk MMA po Khabibie Nurmagomedovie, Adlanie Amagovie Rustamie Khabilovie, Azamacie Gashimovie, Ali Bagautdinovie i Omari Akhmedovie. Nie dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi (178 cm), ale posiada bajeczną technikę uderzeń i świetnie radzi sobie zapaśniczo, co jest znakiem firmowym zawodników z Kaukazu.

Pascal Krauss zwany "Panzer", wygrał tylko dwie z czterech walk w UFC, choć w momencie podpisywania umowy miał czysty rekord 9-0. W ostatniej walce Krauss poniósł klęskę z rąk Koreańczyka Hyun Gyu Lima (12-3-1) a wcześniej wygrał przez decyzję z Mike Stumpfem (11-4) na UFC on Fox 6. Reprezentujący obecnie niemiecki Grappling Arts i amerykański Roufusport zawodnik z 9 wygranych walk 7 kończył poddanie i dwie przez TKO. Tylko dwie wspomniane wygrane w UFC kończył się decyzją. Jego główny atut to świetne BJJ i warunki fizyczne (188 cm).