free templates joomla

Glory 12: Andy Ristie zaszokował świat Kickboxingu! Wyniki!

Andy RistieW nocy z soboty na niedzielę 23-go listopada w Nowym Jorku odbyła się największa weekendowa impreza Kickboxingu Glory 12 New York, która wyłoniła w czteroosobowej rywalizacji mistrza wagi lekkiej. Dodatkowo podczas gali, odbyło się szereg atrakcyjnych superfight. Tytułu mistrza i opinii najlepszego zawodnika wagi do 70 kg bronił niepokonany od 2007, fenomenalny Włoch Giorgio Petrosyan (78-2-1, 35 KO’s). Niestety jak się okazało pochodzący z Armenii włoski fighter, który dwa razy zdobył pas mistrza K-1 MAX i raz Glory, został znokautowany w pierwszej walce turnieju przez pochodzącego z Surinamu Holendra Andy Ristie (41-3-1, 21 KO’s). Ristie posłał rywala lewym hakiem na szczękę już po 27 sekundach trzeciej rundy. Będący w głębokim szoku sędzia zatrzymał walkę dopiero w 41 sekundzie, choć było jasne, że Petrosyan jedyne gdzie powinien się udać to szatnia.

To kompletny szok dla świata Kickboxingu, bo na koncie włoskiego zawodnika widniała raptem jedna porażka w karierze i remis z samym Buakawem. Na tym nie koniec jednak szoku, bo w kolejnej walce finałowej Andy Ristie, rzucił na deski jeszcze szybciej innego faworyta Robina Van Roosmalena (31-6-1, 35 KO’s), który awansował po pokonaniu Gruzina Davita Kiria (21-9, 6 KO’s). Tu walka przebiegała inaczej, bo obaj poszli na wymiany i Roosmalen trafił lewym sierpem w drugiej rundzie. Ristie odpowiedział kombinacją prawym i identycznym lewym hakiem jak zadanym Petrosyanowi. Roosmalen poszedł na deski i tak Ristie stał się gwiazdą pierwszej wielkości światowego Kickboxingu.

W jednej z ciekawszych walk poza turniejowych Wayne Barrett (4-0, 3 KO’s) dość niespodziewanie pokonał Joe Schillinga (16-5, 10 KO’s) na punkty. Schilling to triumfator ostatniego turnieju Glory w wadze półciężkiej i stąd jest to niespodzianka. Drugą ciekawą konfrontacją było starcie potężnego dwumetrowego Marokańczyka z Belgii Jamala Ben Saddika (24-4, 20 KO’s) i doświadczonego weterana K-1 i SuperKombat Bena Edwardsa (35-9-3, 32 KO’s) z Australii. Edwards rozmontował obronę belgijskiego fightera i w trzeciej rundzie znokautował rywala.

Warto zauważyć także komplet zwycięstw brazylijskich fighterów, których był trzech i wszyscy solidarnie zwyciężyli. Thiago Michel (40-2-0, 13 KO’s), Jhonata Diniz (8-4, 5 KO’s) i Saulo Cavalari, którego w 2012 roku pokonał Tomasz Sarara, zrobili furorę w Nowym Jorku wygrywając swoje walki. Nowojorska impreza jest kolejnym sukcesem grupy Glory Sports International (GSI) we współpracy ze stacją Spike TV należącą do potężnego koncernu Viacom.

Komplet wyników:

Walki otwarcia
Alexy Filyakov pokonał Mohameda Fanzy przez KO w 1 rundzie
John Bowman pokonał Villi Bello przez TKO w 3 rundzie
Niko Tsigaras pokonał Dominicka Biondo przez TKO w 1 rundzie
Casey Greene pokonał Johna Kinga przez KO w 1 rundzie
Anna Shearer pokonała Andrea D'Angelo przez decyzję 3-0

Undercard
95 kg: Artem Vakhitov (Rosja) pokonał Nenada Pagonisa (Grecja) przez decyzję 3-0 (29-28 x 3)
95 kg: Brian Collette (USA) pokonał Warrena Thompsona (USA) przez TKO w 1 rundzie (1:03 min)
+95 kg: Jhonata Diniz (Brazylia) pokonał Igora Jurkovica (Chorwacja) przez TKO w 1 rundzie
77 kg: Francois Ambang (USA) pokonał Eddie Walkera (USA) przez TKO (niskie kopnięcia) w 3 rundzie
+95 kg: Saulo Cavalari (Brazylia) pokonał Mourada Bouzidi (Tunezja) przez TKO w 3 rundzie (2:10 min)
77 kg: Thiago Michael Silva (Brazylia) pokonał Paula Marforta (Argentyna) przez decyzję 3-0 (29-28 x 3)

Glory Lightweight Tournament
70 kg: Robin van Roosmalen (Holandia) pokonał Davita Kiria (Gruzja) przez decyzję 3-0
70 kg: Andy Ristie (Surinam) pokonał Giorgio Petrosyana (Włochy) przez KO (lewy hak) w 3 rundzie (0:41 min)

Glory Lightweight Tournament - walka rezerwowa
70 kg: Ky Hollenbeck (USA) pokonał Warrena Stevelmansa (RPA) przez decyzję 3-0

Super Fights
85 kg: Wayne Barrett (USA) pokonał Joe Schillinga (USA) przez decyzję 3-0
+95 kg: Ben Edwards (Australia) pokonał Jamala Ben Saddika (Maroko) przez KO w 3 rundzie

Finał turnieju Glory
70 kg: Andy Ristie pokonał Robina van Roosmalena przez KO (lewy hak) w 2 rundzie