free templates joomla

Profesjonalna Liga MMA 3: podsumowanie! Wyniki!

PLMMAW sobotę 18-go sierpnia, miała miejsce trzecia edycja Profesjonalnej Ligi MMA. PLMMA 3 trafiła tym razem do Białej Podlaskiej i zapisała się w historii miasta jako pierwsza zawodowa impreza MMA w tej miejscowości. Okazała się ona bardzo udanym przedsięwzięciem,
przeprowadzonym bardzo sprawnie organizacyjnie. Trzy sprawy zasługują na szczególną uwagę. Po pierwsze był komplet publiczności. Po drugie była to jedna z najlepszych publiczności jaką można spotkać na polskich arenach. Trzecią sprawą było fantastyczne widowisko jakie dali zawodnicy, rzucając na szalę świetne umiejętności.

W sobotę 18-go sierpnia, miała miejsce trzecia edycja Profesjonalnej Ligi MMA. PLMMA 3 trafiła tym razem do Białej Podlaskiej i zapisała się w historii miasta jako pierwsza zawodowa impreza MMA w tej miejscowości. Okazała się ona bardzo udanym przedsięwzięciem, przeprowadzonym bardzo sprawnie organizacyjnie. Trzy sprawy zasługują na szczególną uwagę. Po pierwsze był komplet publiczności. Po drugie była to jedna z najlepszych publiczności jaką można spotkać na polskich arenach. Trzecią sprawą było fantastyczne widowisko jakie dali zawodnicy, rzucając na szalę świetne umiejętności.

Nikt nie wygrał łatwo a jeśli zwyciężył szybko to z dobrym rywalem. Gala zapisze się jeszcze w historii z jednego powodu. W pojedynku do 93 kg padł rekord szybkości w znokautowaniu rywala. Tej sztuki dokonał Mateusz Gawarzyński (1-0), który prawym sierpem posłał na deski Artura Mroczka (0-1) już po mniej niż trzech sekundach walki! Takiej sztuki w Polsce nie dokonał jeszcze nikt i mało prawdopodobne jest by było za wiele tak szybkich nokautów w MMA na świecie. Jest to historyczny wyczyn, który będzie szalenie trudno pobić. Gawrzyński znany jest z bokserskich umiejętności i w tym pojedynku to potwierdził w pełni przechodząc do historii polskiego MMA. Gawrzyński odesłał do lamusa rekord Mameda Khalidova z maja 2005 roku na gali MMA Sport 2. Gali organizowanej wówczas przez...Mirosława Oknińskiego. Tak więc znany trener i pomysłodawca Profesjonalnej Ligi MMA ma szczęście do rekordów i pewnie nie będzie to ostatni rekord. Dodatkowo z siedmiu zawodników filii i centrali Okniński MMA czterech wygrało swoje walki, ale widać, że inne zespoły gonią powoli mistrzów Amatorskiej Ligi MMA.

Warto podkreślić dobrą pracę organizacyjną Łukasza Grochowskiego, który wraz z ekipą zrobił kawał dobrej roboty, by widzowie oglądali pojedynki w komfortowych warunkach. Ci odwzajemnili się gorącym dopingiem w zamian za świetne widowisko, tak więc kolejna gala jest kwestią czasu i być może na większym obiekcie, bo zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania a bilety wyprzedane były na miesiąc przed galą. Dodatkowo cały projekt Profesjonalnej Ligi MMA będącej przedsionkiem wejścia do największych polskich organizacji, zaczyna się sprawdzać. Oby tak dalej. Sumując: warto było być i obejrzeć widowisko a nasi czytelnicy mogą zapoznać się z opisem walk:

1. 60 kg: Ibragim Bankinhoev (Okniński Team Warszawa) vs Mateusz Piechodzki (SWK Tygrys Tomaszów Mazowiecki)
Bardzo dynamiczny pojedynek, który szybko ze stójki przeszedł do parteru po sprowadzeniu młodego Bankinhoeva. Piechodzki dał się zaskoczyć i nie mógł wykorzystać niezłych umiejętności stójkowych. Miał gilotynowe duszenie, ale go nie wykończył i rywal wyszedł. Udało mu się w pewnym momencie przetoczyć rywala i zdobyć przewagę ale pochodzący z Czeczeni Bankinhoev, wykazał się refleksem i ponownie odwrócił losy walki. Mimo to sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Decydująca akcja nastąpiła tuż przed końcem drugiej rundy, gdy Czeczenowi udało się założyć trójkątne duszenie i zmusić rywala do poddania.
Wynik: Ibragim Bankinhoev (Okniński Team Warszawa) pokonał Mateusza Piechodzkiego przez poddanie (trójkątne duszenie) w 2 rundzie (3:30 min)

2. 66 kg: Michał Bartoszewicz (Okniński MMA Biała Podlaska) vs Muslim Tulshaev (Torstar Naczaj Team Kobyłka)
Drugi pojedynek także był polsko - czeczeńską batalią i był bardzo dynamiczny. Bartoszewicz natarł z animuszem, powalił rywala i wydawało się, że zakończenie jest kwestią czasu. Muslim czyli jeden z dwóch walczących czeczeńskich braci na tej gali, nie poddał się jednak łatwo i bronił się zaciekle i mądrze. Swoją szansę wykorzystał w drugiej rundzie kończąc walkę serią uderzeń.
Wynik: Muslim Tulshaev pokonał Michała Bartoszewicza przez poddanie (trójkątne duszenie rękami) w 2 rundzie (3:10 min)

3. 70 kg: Kamil Łebkowski (Okniński MMA Biała Podlaska) vs Magomed Tulshaev (Torstar Naczaj Team Kobyłka)
Niemal identyczny przebieg miała kolejna walka miejscowego zawodnika Kamila Łebkowskiego i Magomeda Tulshaeva, brata wcześniej występującego Muslima. Łebkowski zdominował pojedynek i wyraźnie prowadził go na punkty, ale Tulshaev ma spore doświadczenie i potwierdził to w tym pojedynku. Nie dał się wykończyć uderzeniami mimo, iż leżał na plecach. W momencie kiedy Łebkowski popełnił błąd, pokazał mu jak należy wykańczać akcje trafiając go z góry i nokautując.
Wynik: Magomed Tulshaev pokonał Kamila Łebkowskiego przez KO (uderzenia w parterze) w 1 rundzie (1:40 min)

4. 77 kg: Łukasz Grochowski (Okniński MMA Biała Podlaska) vs Konrad Wróbel (SWK Tygrys Tomaszów Mazowiecki)
Na Łukaszu Grochowskim, jako liderze, trenerze i zawodniku teamu Okniński MMA Biała Podlaska ciążyła spora presja i fanów i publiczności. Jednak przy jego doświadczeniu Konrad Wróbel, który ma doświadczenie bokserski i kickboxerskie w okatgonalnej klatce niewiele wskórał choć bronił się dzielnie. Podlasianin nie kombinował za dużo sprowadzając walkę do parteru przy nadarzającej się chwili i założył duszenie zza pleców, gdy rywal oddał plecy.
Wynik: Łukasz Grochowski pokonał Konrada Wróbla przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (1:32 min)

5. 84 kg: Paweł Żelazowski (Okniński MMA Biała Podlaska) vs Mateusz Matysiak (SWK Tygrys Tomaszów Mazowiecki)
Paweł Żelazowski natchniony zwycięstwem swojego trenera Łukasza Grochowskiego pokazał, że ma nie gorszy warsztat i po chwili walki także parterowej, dość swobodnie uzyskał przewagę i zajął się wykończeniem akcji. Mateusz Matysiak dał sobie przerzucić rękę i za chwilę musiał odklepać poddanie.
Wynik: Paweł Żelazowski pokonał Mateusza Matysiaka przez poddanie (trójkątne duszenie rękami) w 1 rundzie (1:49 min)

6. 93 kg: Artur Mroczek (Okniński MMA Biała Podlaska) vs Mateusz Gawarzyński (SWK Tygrys Tomaszów Mazowiecki)
Takiego rozstrzygnięcia w tej walce chyba nikt się nie spodziewał chociaż Gawarzyński na amatorskich zawodach ALMMA pokazywał już, że ma czym uderzyć. Mroczek z kolei walczył u siebie a dodatkowo jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników z Pucharem zdobytym na ALMMA na koncie sukcesów. Pojedynek w Białej Podlaskiej zakończył się przed upływem trzech sekund, gdy Gawarzyński prawym sierpem tuż po gongu idealnie trafił w szczękę! Efekt był piorunujący a walka przejdzie do historii polskiego MMA jako najszybszy nokaut w historii.
Wyniki: Mateusz Gawarzyński pokonał Artura Mroczka przez KO (prawy sierp) w 1 rundzie (0:03 min)

7. +93 kg: Grzegorz Pilich (Okniński MMA Biała Podlaska) vs Janusz Dylewski (Iława)
Starcie w wadze ciężkiej zaczęło się od prób uderzeń w stójce, ale przy sporym stresie obaj sklinczowali i rozpoczęło się mocowanie, kto kogo obali. Ostatecznie lepiej wyszedł na tym Pilich i pojedynek przeszedł do parterowej batalii, gdzie obaj pokazali niemałą siłę fizyczną. Dylewski bronił się zaciekle, ale zawodnik z Białej Podlaskiej nacierał i z trudem zdobył pozycję do duszenia rękoma. Wydawało się, iż Iławianinowi uda się dotrwać do upragnionego gongu, ale Pilich sprytnie odciął mu możliwość oddychania i niestety ciekawy i w napięciu trzymający pojedynek został przerwany przez arbitra walk Konrada Bronickiego.
Wynik: Grzegorz Pilich pokonał Janusza Dylewskiego przez poddanie (trójkątne duszenie rękoma) w 1 rundzie (3:13 min)