free templates joomla

MFC 6: Michał Szmajda vs Filip Rządek!

Michał Szmajda vs Filip RządekKolejnym świetnym pojedynkiem jaki pojawi się w karcie walk gali Makowski Fighting Championship 6 (MFC 6) w Nowej Soli w dniu 14-go grudnia, będzie starcie miejscowego zawodnika Michała Szmajdy (12-5) z Max Boxing Klub i doświadczonego i utytułowanego zawodnika Muay Thai Filipa Rządka (16-9) z Arkadii Kalisz. Pojedynek stoczony zostanie w tzw. catchweight do 73 kg.

Szmajda jest poza Tomaszem Makowskim najbardziej doświadczonym zawodnikiem Kickboxingu z Nowej Soli i kilkukrotnie występował na galach MFC. Znokautował między innymi silnego Łukasza Szulca reprezentującego wówczas klub Czerwony Smok Poznań. Michał występował też na ostatniej gali MFC 5, gdzie pokonał Wojciecha Kmiecika z Punchera Wrocław. Zawodnik z Nowej Soli posiada pas Mistrza Polski WKN i także tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski.

36-letni Filip Rządek to jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników Muay Thai. Był amatorskim mistrzem świata IFMA, wielokrotnym mistrzem kraju a także uczestnikiem gal międzynarodowych. W 2008 roku brał udział w pierwszej historycznie gali organizacji K-1 w Polsce jaką była K-1 MAX Europe GP w Warszawie. Walczył także poza granicami kraju w tym na słynnej Tatneft Arena w Rosji. Ostatni pojedynek Filipa to walka w formule MMA na gali Draka 14 w najdalszej części Rosji w Czicie na Syberii i niestety porażka przez poddanie z Alexanderem Matmuratovem. Filip od 2012 roku walczy też w zawodowym boksie, gdzie wygrał dwa pojedynki i trzy przegrał.

Pojedynek powinien dostarczyć sporo emocji z uwagi na klasę i zaciętość z jakiej obaj są znani. Doświadczenie jest po stronie Rządka, ale Szmajda już nie jednego faworyta przekonał, że nazwiska nie walczą. Rządek zapewne będzie też chciał się przypomnieć kibicom Muay Thai i Kickboxingu i na najlepiej zapowiadającej się polskiej gali tak zwanych uderzanych sportów walki pokazać, że słowo "weteran" nie musi oznaczać sportowej emerytury. Na pewno obaj dadzą z siebie wszystko i kibice zobaczą bezkompromisowy bój.

Walką wieczoru gali MFC jest starcie o pas mistrza świata Tomasza Makowskiego z Nowej Soli i Nobuaki Okuizumi z Japonii. Dodatkowo także kibice zobaczą jedną z najciekawszych walk na polskim runku K-1 pomiędzy Marcinem Parchetą a Rafałem Dudkiem - bezsprzecznie najlepszymi zawodnikami kategorii juniorśredniej. Podczas gali odbędą się także finały turnieju Thai Battle w formule Pro-Am na pełnych zasadach Muay Thai. Poniżej karta walk:

Walka o Pas MŚ WKN
58,5 kg: Tomasz Makowski (Polska) vs Nobuaki Okuizumi (Japonia)

Superfight
71 kg: Marcin Parcheta (Nak Muay Szczecin) vs Rafał Dudek (Halny Nowy Sącz)
73 kg: Michał Szmajda (Max Boxing Klub) vs Filip Rządek (Arkadia Kalisz)