free templates joomla

Lion Fight 12: Pinca pokonuje Malaipeta! Wyniki

Lion Fight 12Kolejna amerykańska gala Muay Thai, Lion Fight 12 miała miejsce w hali Hard Rock Hotel and Casino w Las Vegas. Organizacja jako walkę wieczoru organizacja wyznaczyła starcie o pas wagi półśredniej słynnego mistrza Lumpinee i Rajadamnern Stadium Malaipeta Sasiprapa (144-28-6) z Fabio Pincą (89-21-4) z Francji. Walka była świetna z obu stron, ale zwycięsko wyszedł z niej 29-letni Francuz, który pokazał, że jako jeden z niewielu potrafi nawiązać równą walkę z tajskimi mistrzami w ich koronnych wagach. Pinca przesądził walkę głównie w drugiej połowie pojedynku, gdy podkręcił tempo.

31-letni Malaipet, nazywający się naprawdę Mongkhon Wiwasuk mieszkający od wielu lat w USA, jest tu jednym z najbardziej znanych zawodników Muay Thai. Na poprzedniej gali Lion Fight 11 zastopował Caio Uruguai z Brazylii. Wcześniej na galach Lion Fight wygrywał z Seanem Kearneyem z Kanady, Vishnu Gulati i Justinem Greskiewiczem. Na Lion Fight była to jego pierwsza porażka.

Pinca walczył tu po raz pierwszy i chyba nie ostatni, biorąc pod uwagę i rosnącą w siłę organizację i potencjalną obronę pasa. W USA jest przynajmniej kilku dobrych rywali w tej wadze jak choćby Michael Mananquil. Czas pokaże kto będzie jego rywalem, ale paradoksalnie właśnie w bogatej karierze, Pinca nigdy nie walczył z Amerykaninem.

Kolejne zwycięstwo na gali zanotowała także podopieczna Alexa Palmy, Tiffany Van Soest (8-0-1), która tym razem zdeklasowała 33-letnią Francuzkę Magali Foroni. Van Soest wygrała już po raz kolejny i powoli staje się gwiazdą organizacji. 23-latka jest ładna, agresywna i co najważniejsze bardzo dobrze wyszkolona technicznie. Spełnia wszelkie warunki by być gwiazdą, ale warto by przetestowała się z mocniejszymi rywalkami. Kolejne czwarte zwycięstwo odniósł też Jason Andrada, który pokonał Mohammeda Lemjerdine.

Komplet wyników:

Main event
67 kg: Fabio Pinca (Francja) pokonał Malaipeta Sasiprapa (Tajlandia) przez decyzję 3-0

Pozostałe
Tiffany Van Soest (USA) pokonała Magali Foroni (Francja) przez TKO (zatrzymanie cornera) w 1 rundzie
Nick Chasteen pokonał Chrisa Culleya przez decyzję 3-0
Jason Andrada pokonał Mohammeda Lemjerdine przez KO (uderzenie łokciem) w 5 rundzie
Stephen Richards pokonał Glena Spencera przez decyzję 3-0
Anthony Castrejon pokonał Miguela Rosalesa przez KO (kopnięcie na głowę) w 1 rundzie
Miranda Cayabyab pokonał Kaiyana Raina przez niejednogłośną decyzję 2-1