free templates joomla

Glory 13: Peter Aerts, Schilt i Bonjasky w Japonii!

Glory 13W piątkowy poranek 31-go października w Happo Garden w Tokio w Japonii , odbyła się konferencja prasowa przed galą Glory 13. Impreza będzie miała miejsce w dniu 21-go grudnia 2013 w hali Ariake Colosseum w stolicy Japonii. W konferencji wzięli udział przedstawiciele organizacji i trzykrotny mistrz K-1 World GP Holender Peter Aerts, który zapowiedział ostatnią swoją walkę w Japonii. Jego rywalem będzie triumfator ostatniego turnieju Glory w Chicago, Ricco Verhoeven.

Nie musi oznaczać to też, zakończenia całej kariery, bo Peter może z powodzeniem walczyć w Europie i USA, gdzie odbywa się gro gal największej obecnie światowej organizacji Kickboxingu jednak Peter walczył tu 20 lat i ma ogromną rzeszę fanów. Podczas gali zapowiedziani zostali także czterokrotny mistrz K-1, Semmy Schilt i trzykrotny - Remy Bonjasky. Niewykluczone, że dla nich także będą to ostatnie pojedynki na japońskiej imprezie, ale póki co nie jest to zdecydowane. Szef GSI, Andrew Whittaker i japoński pełnomocnik organizacji Carlos Kikuta, są pełni wiary w sukces i kolejny powrót Glory na japoński rynek

Na konferencji pojawił się także były producent gal K-1 i szef FEG, Sadaharu Tanikawa. Został on mianowany specjalnym doradcą i ma organizacji dać dojście do japońskich stacji telewizyjnych, oraz części mniejszych organizacji. Przedstawiciele potężnej Fuji TV, byli obecni zresztą na konferencji, co może oznaczać szybką współpracę Glory z mocnym na telewizyjnym rynku partnerem. Sama postać Tanikawy, jest kontrowersyjna a sposób w jaki ogłoszono i przeprowadzono upadłość FEG w ramach, której funkcjonowało K-1 była skandaliczna. Większość zawodników walczących wówczas dla organizacji, nie otrzymała wynagrodzenia, mimo że obnoszono olbrzymie plansze z astronomicznymi kwotami. Wypada tylko wierzyć, że tym razem jego pomoc będzie skuteczniejsza i sprawniejsza niż sprawnie przeprowadzona procedura upadłości, zarządzanej przez niego potężnej organizacji.