free templates joomla

Khabib Nurmagomedov czyli oszczędny góral w UFC!

Khabib NurmagomedovZawodnik UFC wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov (21-0 MMA 5-0 UFC) z rosyjskiego Dagestanu, wskutek sukcesów odniesionych na sportowych arenach największej światowej organizacji MMA korzysta z popularności a nawet powoli staje się wyrocznią w w wielu aspektach życia, walk a nawet cen jedzenia w barach. Porównuje też życie i podejście ludzi w USA a Rosji gdzie żyje i wyraża się z uznaniem o amerykańskich realiach w wywiadzie dla rosyjskich mediów. On sam nie wstydzi się też promować swojego kraju na arenach UFC i nie skupiać się tylko na zarobkowej stronie walk.

Khabib, wie że zawodnicy UFC zarabiają najwięcej w świecie MMA. Jednak nie wszyscy są rozrzutni w tym i on. Trudno się temu dziwić skoro jego ojciec, będący trenerem i mangerem, zabiera mu ponoć połowę dochodów. Khabib zatem musi oszczędzać i unikać dużych wydatków. Dla przykładu poskarżył się na ceny w amerykańskim Starbucksie w Rosji.

Paradoksalnie jego zdaniem w San Francisco w USA, gdzie jeździ i przebywa w trakcie przygotowań do walk - Starbucks jest tańszy! To skandal niesłychany i firma będzie musiała zająć stanowisko, jak przeczyta najnowszy wywiad dla MMA Club w Nowosybirsku (Syberia), gdzie w oczekiwaniu na koleją walkę przebywał z seminarium młody zawodnik. Wywiad jest oczywiście po rosyjsku, ale nie zmienia to postaci rzeczy, że Starbuck's przegina z cenami w Rosji. W każdym razie zniesmaczony zawodnik dał temu wyraz w cytowanym wywiadzie. Najwidoczniej jednak Nurmagomedov nie był jeszcze w centrum Warszawy... Tak czy tak, naszym zdaniem kupon rabatowy zdecydowanie poprawiłby humor i notowania firmy w oczach 25-letniego górala z Kaukazu i także jego wiernych kibiców, którzy mogą omijać tę sieć z daleka.

On sam pilnie uczy się angielskiego...głównie z google, bo czasem miewa problemy w zrozumieniu się z trenerem AKA Javierem Mendezem, który okazał mu np. ostatnio uspokoić się a Khabib zrozumiał, że ma odpoczywać. Ostatecznie google pomogło mu wyjaśnić zawiłość słowa "relax" i wszystko było w porządku. Na razie jednak mieszkaniec Dagestanu w stuprocentowej skali znajomości angielskiego rozumie 30% i nadal prze do przodu. Nie mało był też zdziwiony uśmiechami Amerykanów, którzy śmieją się bez powodu i są przyjaźnie nastawieni do niego. Jego zdaniem, diametralnie różni się to od podejścia w Rosji...

Sporo jego czasu zajmuje też obserwacja innych zawodników i wydarzeń rosyjskiej i światowej sceny MMA. Ta ocena nie odbiega daleko od światowych standardów i tak na przykład za "Walkę Roku", uznał starcie Melandez - Sanchez. Nie ominął też krajowych zawodników. Na marginesie, w odróżnieniu od Alistaira Overeema - w rozgrzewającej do białości dyskusji Rosjan, o tym kto będzie rosyjskim mistrzem Bellatora w wadze ciężkiej czy Alexander Volkov czy Vitaliy Minakov - Khabib ocenia szanse 50/50 i kibicuje Minkovovi ze względu na fakt trenowania Sambo. Overeem, kibicuje Volkovowi wywodzącemu się z Karate. W sprawie wydarzeń związanych innym zawodnikiem Sambo, Alexandrem Emelianenko - Nurmagomedov prosi...o kolejny zestaw pytań.