free templates joomla

Dan Henderson: nie muszę obawiać się pięści Jonesa!

Dan HendersonZwykle 1-ego września dzieci i młodzież idą do szkoły, ale dla fanów MMA w tym roku będzie kojarzyć się z czymś innym. Tego dnia legenda MMA, Dan Henderson zmierzy się z mistrzem UFC w wadze półciężkiej, Jonem Jonesem. Popularny 'Hendo' zaczepia słownie Jonesa i mówi, że
już tylko pasa UFC brakuje mu w swojej kolekcji i ma plan, jak pokonać młodego mistrza.


"Dwa pasy Pride i pas Strikeforce w wadze półciężkiej, do zdobycia jest jeszcze tylko jeden pas, pas mistrza UFC. W walce z Jonem Jonesem zamierzam wygrać każdą z rund. Chcę się upewnić, że wygrywam każdą rundę nie pozostawiając żądnych wątpliwości. Jeśli będę mógł trafić go moim mocnym prawym to by było całkiem przyjemnie skończyć walkę przed czasem" - mówi otwarcie Henderson.

Jak się okazuje jeden z filarów Team Quest ma już plan, jak rozegra walkę z Jonesem w taki sposób, by wygrać wszystkie rundy. Jak zwykle, Henderson polega na swojej morderczej prawej ręce, która wysyłała w zaświaty już takie tuzy MMA jak Michael Bisping czy Fiodor Emelianenko.

"Myślę, że on za bardzo kozaczy. Myślisz, że jesteś znacznie lepszy w jakimś elemencie walki od kogoś niż tak jest naprawdę i łapiesz się na czymś, na czym nie powinieneś. Osobiście uważam, że najbardziej powinienem uważać na jego łokcie, kolana i trochę na jego kopnięcia. Nie muszę obawiać się jego pięści. Jeśli dojdzie między nami do klinczu to położę go na plecach i przekonamy się, jak on sobie radzi w tej płaszczyźnie. Jeszcze nie mieliśmy okazji podziwiać jego walki z pleców. Nie zamierzam zmarnować takiej okazji. Będę chciał znaleźć się na górze w parterze, za wszelką cenę" - ocenia rywala były mistrz Pride.

Mimo 40-stu lat na karku Henderson nie czuje się jeszcze gotowy odejść na emeryturę. Mający zezwolenie na zastępczą terapię testosteronową (TRT) zawodnik mówi, że jest jeszcze w stanie pokonać każdego zawodnika w dywizji półciężkiej UFC:

"Jeśli mogę zrobić to co wiem, że mogę to nie znalazłby kogo nie mógłbym pokonać. Nie ważne jak wielcy i jak mali by byli. Wiem, że mogę pokonać każdego, jeśli zaprezentowałbym się tak jak wiem, że mogę" - mówi na zakończenie Dan.