free templates joomla

Mistrz świata Tomasz Makowski zaprasza na MFC 6!

Tomasz MakowskiJuż 14 grudnia w Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR w Nowej Soli, odbędzie się szósta edycja gali sportów walki Makowski Fighting Championship (MFC 6). Jest to jedna z najlepszych polskich imprez Kickboxingu i na trwale wpisała się w kalendarz polskich wydarzeń sportowych. W małej lubuskiej miejscowości toczyły się już walki o tytuły mistrzów świata, Europy i Polski. Na pięciu poprzednich edycjach występowali tu znakomici zawodnicy nie tylko z Polski, ale także ze Słowacji, Czech, Anglii, Egiptu, Australii i Tajlandii. Nie inaczej będzie i tym razem.

Twarzą gali i zarazem jej współtwórcą jest znakomity polski zawodnik Tomasz Makowski - wielokrotny mistrz świata WKN w Kickboxingu i Muay Thai. Jego postać jest szeroko znana w świecie tak zwanych uderzanych sportów walki a z jego wiedzy korzystają także zawodnicy MMA jak Krzysztof Kułak - były mistrz KSW czy nawet olsztyński klub Arrachion - jeden z najlepszych zawodowych teamów MMA w Polsce. Tomek walczył nie tylko na polskich ringach, ale także w Niemczech, Australii, Słowacji czy w ojczyźnie tajskiego boksu, Tajlandii.

Makowski na MFC 6 będzie bronił pasa mistrza świata z rywalem, którego wkrótce zapowie światowa organizacja World Kickboxing Network (WKN), ale poza jego występem na gali planowane są inne zawodowe walki z udziałem znanych mistrzów: Marcina Parchety, Rafała Dudka, Michała Szmajdy i kilku lokalnych zawodników Kickboxingu. Dodatkową atrakcją i podstawą gali będzie finał projektu Thai Battle, organizowanego przez Janusza Janowskiego z Punchera Wrocław przy współudziale Tomasza Makowskiego i jego współpracowników. Finaliści będą wyłonieni z trzech edycji imprezy, z których dwie bardzo udane już miały miejsce w czerwcu i październiku w Nowej Soli i Wrocławiu. Kolejna w Wołowie czeka widzów w listopadzie. Finaliści zaś przystąpią do walki w dniu 14-go grudnia poprzedzając starcia o pasy mistrzowskie.

Wszystkim kibiców serdecznie zapraszamy na to wydarzenie a dla tych, którzy nie będą mogli być osobiście, serdecznie polecamy retransmisję gali i śledzenie wyników w prasie. Więcej informacji wkrótce.