free templates joomla

45 Otwarte Mistrzostwa Japonii w Karate Shinkyokushin: Marek Wolny zajmuje 5-te miejsce!

Marek Wolny Facebook W ostatni weekend, w dniach 19-20 października 2013 w Tokio odbyły się 45 Otwarte Mistrzostwa Japonii w Karate Shinkyokushin. Zawody rozgrywane były w formule Open, bez podziału na kategorie wagowe, a nasz kraj reprezentowała trójka zawodników. W elitarnym gronie znaleźli się Agata Kaliciak (Wrocław), Maciej Mazur (Warszawa), Marek Wolny (Tarnowskie Góry). Najlepiej zaprezentował się ostatni Karateka, który ostatecznie zajął piąte miejsce, co jest jednym z najlepszych wyników w historii polskiego, pełno kontaktowego Karate.

Artykuły powiązane:
45 Otwarte Mistrzostwa Japonii

45 Otwarte Mistrzostwa Japonii w Karate Shinkyokushin - harmonogram zawodów!Agata Kaliciak w pierwszej rundzie spotkała się z Japonką, Chisaki Araki. Polka dominowała od początku pojedynku. Skrupulatni sędziowie, którzy są bardzo czujni pod względem uderzeń w twarz ukarali Agatę genten (ostrzeżeniem), którego do końca nie zdołała odrobić. O wiele lepiej poszło naszym zawodnikom.

Maciej Mazur po wolnym losie w pierwszej rundzie, w drugiej spotkał się z Masayukim Suzikim, Po pokonaniu kolejnego zawodnika gospodarzy wszedł do najlepszej 32-ki zawodów. Kolejnego dnia m.in dwukrotny brązowy medalista ME spotkał się z ponad 120 kg, Kosei Ichiai. Jak się później okazało Japończyk został zwycięzcą 45 Otwartych Mistrzostw Japonii.

Życiowy występ zanotował Marek Wolny trenujący na co dzień pod okiem sensei Bogdana Lubosa (4 Dan). Marek pierwszego dnia wygrał trzy pojedynki awansując do najlepszej 32-ki zawodów. W kolejnej rundzie spotkał się z jednym z faworytów, Kentą Morim. Następnie po ciężkiej przeprawie z dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem pokonał Kensuke Fujiego przechodząc do kolejnej rundy. W pojedynku o wejście do najlepszej czwórki zawodów został pokonany przez brązowego medalistę tych zawodów Kenbu Irikiego. Marek dokonał rzeczy, która zdarza się niezwykle rzadko. Gratulujemy wszystkim Polakom. Nastraja to niezwykle optymistycznie przed zbliżającymi się wielkimi krokami ME w Rumunii.

Mężczyźni
1. Kosei Ochiai
2. Daiki Kato
3. Kenbu Iriki
4. Yuji Shimamoto
5. Marek Wolny POLSKA
6. Tatsuya Hasegawa
7. Syunsaku Kawase
8. Yuki Maeda

Kobiety
1. Nene Mizuno
2. Sayaka Kato
3. Nicole Bigler
4. Yui Kikukawa


Nagroda za Tamesiwari- Kosei Ochiai
Największy duch walki – Tatsuya Hasegawa, Yui Kikukawa
Najlepszy technik – Atsushi Kawase, Sayaka Kato