free templates joomla

Marcin Tybura triumfuje w turnieju M-1 Grand Prix 2013!

Marcin Tybura28-letni polski zawodnik MMA wagi ciężkiej Marcin Tybura (9-0) został zwycięzcą turnieju M-1 Grand Prix 2013, pokonując w finałowej walce reprezentującego Łotwę Konstantina Gluhova (26-12) podczas gali M-1 Challenge 42, która odbyła się w niedzielę 20-go października w St. Petersburgu w Rosji. Polak zmusił wyżej notowanego rywala do poddania już w pierwszej rundzie, duszeniem zza pleców. Galę organizowała największa rosyjska i europejska organizacja MMA jaką jest M-1 Global.

To życiowy sukces Tybury, który do turnieju wszedł z walki rezerwowej i na wskutek wycofania się innych rywali. Polak wykorzystał szansę pokonując na wcześniejszych eventach, Denisa Komkina z Rosji i Shabana Ka z Francji. Polak najprawdopodobniej zmierzy się o pas organizacji z kimś z dwójki Damian Grabowski - Kenny Garner, którzy już wkrótce na listopadowej gali M-1 Challenge 44 staną naprzeciw siebie w walce o pas M-1 Global.

Inną opcją jest fakt, iż Grabowski w przypadku wygranej z Garnerem może zrezygnować z walki z Tyburą w Rosji. Na razie jednak nie jest to zmartwienie Tybury, który cieszy się z zaskakującego sukcesu. Na Polak idzie jak burza pokonując kolejnych rywali i już w Rosji jest rozpoznawalną postacią. Zapewne po tym sukcesie marzy mu się nie tylko mistrzostwo M-1 Global, ale także i tak modny exodus polskich zawodników do UFC. Z wygranym turniejem w M-1 Global będzie to łatwiejsze.

W trakcie gali rozegrano finały I Mistrzostw Świata MMA pod auspicjami rosyjskiej organizacji Sojuz MMA Rassiji a także szereg innych walk. Walką wieczoru było starcie Andreia Semenenova (34-9) z Gregorem Herbem (14-7) z Niemiec i doświadczony Rosjanin wygrał je po twardym boju na punkty. Wydarzeniem był też pojedynek mistrza olimpijskiego w Judo z 2010 roku Satoshi Ishii (10-2-1) z jedną z światowych gwiazd MMA Jeffem Monsonem (50-15). W grapplingowej konfrontacji Judo vs Submission Fighting na polu MMA, wygrało stare poczciwe Judo reprezentowane przez 26-letniego Ishii. 42-letni Monson zaś reprezentował zaś nowoczesny grappling. To paradoks, ale to pokazuje, że sztuki walki są uniwersalne i nie zależą od wieku trenującego. Każdy może mieć nowoczesną wizję walki. Niestety nowoczesnej nie ma były mistrz KSW, Vitor Nobrega (13-7-1), który został zdemolowany przez Vyacheslava Vasilevsky'ego (23-2). Brazylijczyk przeplata zwycięstwa porażkami, ale z klasowymi zawodnikami przegrywa seryjnie.

Komplet wyników:

Finały MŚ Amatorów
65,8 kg: Said Nurmagomedov (Rosja) pokonał Romana Stahuv (Hiszpania) przez poddanie (kimura) (2:37 min)
70,3 kg: Ehtigat Adakishiev (Azerbejdżan) pokonał Olega Khachaturova (Ukraina) przez decyzję 3-0
77,1 kg: Shavkad Rakhmanov (Kazachstan) pokonał Ahliddina Mirzadovlatov (Uzbekistan) przez TKO w 2 rundzie (1:02 min)
84 kg: Nodar Kuduhashvili (Gruzja) pokonał Szamila Abdullayeva (Rosja) przez decyzję 3-0
93 kg: Rashid Yusupov (Rosja) pokonał Louisa Pillona (Monaco) przez TKO w 2 rundzie (2:25 min)
+93 kg: Znaur Hetagurov (Rosja) pokonał Zaura Gadzhibabaeva (Azerbejdżan) przez decyzję 3-0

Walki M-1 Challenge
66 kg: Lee Morrison (USA) pokonał Mikhaila Malyutina (Rosja) przez niejednogłośną decyzję 2-1
84 kg: Vyacheslav Vasilevsky (Rosja) pokonał Vitora Nobrega (Brazylia) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (2:35 min)
+93 kg: Satoshi Ishii (Japonia) pokonał Jeffa Monsona (USA) przez niejednogłośną decyzję 2-0

Finał M-1 Grand Prix 2013
Marcin Tybura pokonał Konstantina Gluhova przez poddanie w 1 rundzie (4:30 min)

Main event
84 kg: Andrei Semenenov (Rosja) pokonał Gregora Herba (Niemcy) przez decyzję 3-0