free templates joomla

ONE FC 11: Fernandes mistrzem, Aoki dominuje - wyniki!

Bibiano FernandesDzisiaj singapurskim Kallang odbyła się gala ONE FC 11, która jest uznawana obecnie za najważniejszą organizację w Azji. W walce wieczoru zobaczyliśmy pojedynek byłego mistrza Dream w wadze piórkowej, Bibiano Fernandesa (15-3) z jedną z gwiazd koreańskiego MMA, Soo Chul Kimem (7-5). Poniżej krótka relacja i wyniki.

W walce wieczoru trenujący w AMC Pankration, Fernandes pokonał na dystansie pięciu rund Soo Chul Kima. Pojedynek był dość jednostronny. Zawodnik Nova Uniao konsekwentnie dążył do obaleń i szukał poddań. Zawodnik z Koreii nie pozostawał dłużny i przetrwał niedokładnie założone duszenie trójkątne rękoma, a w czwartej rundzie obalił byłego mistrza świata BJJ. Mimo wszystko to było za mało na dobrze dysponowanego Fernandesa, który został koronowany nowym mistrzem dywizji koguciej ONE FC.

We wcześniejszej walce Shinya Aoki (34-6) zadebiutował w wadze piórkowej w walce z 12 cm niższym Cody'm Stevensem (11-6-1). Japończyk konsekwetnie szukał obaleń, co mu się udawało. Na początku walki 'Tobikan Judan' przyjął na krocze kolano, a w późniejszej części walki łokieć na kręgosłup, jednak to nie przeszkodziło mu zwyciężyć. Zdecydowanie była to jedna z najtrudniejszych potyczek Aokiego na azjatyckiej ziemi.

Eddie Ng (7-1) pozostaje niepokonany w ONE FC, po tym jak dzisiaj poddał dźwignią na łokieć z dosiadu Petera Davisa (6-3). Zawodnik Evolve MMA od początku kontrolował pojedynek i świetnie radził sobie w parterze. Ng po walce powiedział, że nie ma zamiaru walczyć o pas z Aokim i jeśli ten go zwakuje, to z przyjemnością spróbuje zdobyć najcenniejsze trofeum dla fightera.

W pozostałych walkach działy się mniej i bardziej spektakularne rzeczy. Weteran japońskich organizacji, Tatsuya Mizuno (12-9) pokonał przez decyzję po emocjonującej walce Rafaela da Silvę (39-14). Sylvan Potard (6-3) brutalnie znokautował walczącego po raz pierwszy powyżej 5-ciu minut amerykańskiego zapaśnika, Jake'a Butlera (3-1). Shannon Wiratchai (3-1) kopnięciem piłkarskim odprawił do krainy Morfeusza Mitcha Chilsona (4-2) w ich drugiej walce. Poniżej pełne wyniki gali.

Walka wieczoru:
Pojedynek unifikujący tytuły w wadze koguciej:
135 lbs: Bibiano Fernandes pokonał Soo Chul Kima przez jednogłośną decyzję sędziów

145 lbs: Shinya Aoki pokonał Cody'ego Stevensa przez jednogłośną decyzję sędziów
170 lbs: Eddie Ng pokonał Petera Davisa przez poddanie (dźwignia na łokieć) w 1. rundzie (1:46 min)
185 lbs: Tatsuya Mizuno pokonał Rafaela Silvę przez jednogłośną decyzję sędziów
205 lbs: Sylvain Potard pokonał Jake'a Butlera przez TKO (ciosy) w 2. rundzie (0:42 min)
145 lbs: Shannon Wiratchai pokonał Mitcha Chilsona przez TKO (uderzenia w parterze i soccer kicki) w pierwszej rundzie (1:52 min)
125 lbs: Khim Dima pokonał Rene Catalana przez TKO (uderzenia w parterze) w 2. rundzie (3:40 min)

Przedwalki:
115 lbs: Sherilyn Lim pokonała Ann Osman przez niejednogłośną decyzję sędziów
160 lbs: Juan Wen Jie pokonał Alexa Lim przez TKO (cios) w 2. rundzie (0:18 min)
135 lbs: Stephen Langdown pokonał Marka Marcellinusa przez TKO (uderzenia w parterze) w 1. rundzie (1:49 min)

Skomentuj wiadomość tutaj