free templates joomla

ADCC 2013 - typowanie!

Rafael MendesJuż w sobotę rano polskiego czasu odbędą się kolejne Mistrzostwa Świata ADCC, które w tym roku zostaną rozegrane w Pekinie. W Chinach nie zabraknie Polaków, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Przedstawiamy typowanie przed ADCC 2013. Sprawdźcie jak oceniamy szanse Polaków na tegorocznej imprezie.

Kategoria do 66 kg.

W tej wadze mamy jednego, bardzo wyraźnego faworyta. Rafael Mendes z Atos wydaje się być murowanym kandydatem do złota. Po jego stronie drabinki jest trochę niejasności, bowiem Ricardo Vieira z CheckMat powinien zawalczyć z Joao Miyao z Cicero Costha i tutaj nie mamy pewności kto wygra. Postawimy na doświadczonego Vieirę, który w półfinale zostanie pokonany przez Mendesa.
Z drugiej strony drabinki mamy Rubensa Charlesa z Alliance. Popularny 'Cobrinha' nie powinien mieć najmniejszych kłopotów z awansem do półfinału. Już w pierwszej rundzie dojdzie do bardzo ciekawej walki. Justin Rader z Gracie Humaita zmierzy się z Augusto Mendesem z Soul Fighters. Zwycięzca zawalczy o półfinał z Barettem Yoshidą. W półfinale stawiamy na walkę Mendes vs Charles i zwycięstwo o wiele młodszego partnera życiowego MacKenzie Dern. Finał to już sprawa osobista między Mendesami, ale stawiamy na wygraną zawodnika Atosu.

Nasz typ: Rafael Mendes

Kategoria do 77 kg.

W wadze lekkiej mamy kilku zawodników MMA, począwszy od byłego mistrza UFC w wadze lekkiej, Bensona Hendersona po Satoru Kitaokę z Pancrase. Jest to ciekawa kategoria, ale dopiero od ćwierćfinałów. Z jednej strony spodziewamy się starcia Krona Gracie z Gracie Humaira z Satoru Kitaoką oraz Lucasa Lepri z Alliance i JT Torresa z Atos. O ile Kron jest największym faworytem do zwycięstwa, to jego półfinałowy bój z Lucasem Lepri powinno dostarczyć nam wiele emocji.
Z drugiej strony drabinki do półfinału powinni dojść Otavio Sousa i Leo Vieira. Były mistrz ADCC w wadze do 65-ciu kg w ćwierćfinale powinien spotkać się z DJ-em Jacksonem z Lloyd Irvine Jiu Jitsu. W drugiej połowie mistrz świata BJJ, Otavio Sousa z Gracie Barra powinien spotkać się z Leonardo Nogueirą, który zawalczy z Bensonem Hendersonem.
Finał powinien być konfrontacją Krona Gracie z Leo Vieirą, a w samym finale syn słynnego Ricksona Gracie powinien pokonać weterana z CheckMat.

Nasz typ: Kron Gracie

Kategoria do 88 kg.

Mocno obsadzona kategoria średnia i dwóch Polaków po przeciwnych stronach drabinki. Łukasz Michalec zmierzy się w pierwszej walce ze świetnym zapaśnikiem, Rustamem Chsievem z K-Dojo. Polak ma szanse wygrać z Chsievem, jednak nie będzie to na pewno łatwe zadanie. Stawiamy, że zawodnik z Rosji pokona Łukasza na punkty i w ćwierćfinale spotka się z Rafaelem Lovato jr z Gracie Humaita. Tutaj powinien zakończyć się mars zawodnika K-Dojo. W drugim ćwierćfinale po tej stronie drabinki powinni spotkać się główny faworyt do zwycięstwa, zawodnik Avengers, Pablo Popovitch oraz David Avellan. W tym amerykańskim starciu górą powinien być były mistrz kategorii do 77 kg i brązowy medalista z kategorii do 88 kg na ostatnim ADCC.
Po drugiej stronie jest Oskar Piechota, który stoczy walkę z Claudio Calasansem. Brazylijczyk powinien pokonać Polaka, a w półfinale zmierzyć się z Keenanem Corneliusem z Atosu. W tym pojedynku kolegów z klubu zwycięsko powinien wyjść starszy Brazylijczyk. W ćwierćfinale nr 4 powinni spotkać się wielki mistrz BJJ, Romulo Barral z Gracie Barra i Leo Leite z CheckMat. W półfinale Barral, mający szansę na pierwszy medal na ADCC, zmierzy się z Calasansem.
Finał to starcie Calasansa z Pablo Popovitchem i w tej walce nie zapowiada się na poddanie, tylko na niezbyt ciekawy pojedynek zapaśniczy. Stawiamy na zwycięstwo Amerykanina, który na ostatnim ADCC doszedł do półfinału wagi średniej i finału open.

Nasz typ: Pablo Popovitch

Kategoria do 99 kg.

Uboga w wielkie nazwiska kategoria ma w obsadzie Polaków, jednak po kolei. Po jednej stronie mamy broniącego tytułu Deana Listera, który bez większych problemów w ćwierćfinale powinien pokonać jednego z Amerykanów. W półfinale stawiamy, że spotka się z Kamilem Umińskim, który w pierwszej walce podejmie Jamesa Poupulo z USA, a w ćwierćfinale powinien pokonać Christiano Lazzariniego. Tym sposobem stawiamy, że w tym roku Polska będzie mogła pochwalić się medalem ADCC wśród mężczyzn.
Po drugiej stronie drabinki w ćwierćfinale powinniśmy zobaczyć walkę Joao Assisa z CheckMat z Tomaszem Narkunem. Były zawodnik M-1 będzie miał ciężki orzech do zgryzienia i zdecydowanie będzie to ciekawy pojedynek. W drugim ćwierćfinale spotkają się Leo Nogueira z Alliance i Mikael Knutsson. Zwycięstwo Brazylijczyka nie będzie niespodzianką.
W finale liczymy oczywiście na walkę Umiński vs Narkun, jednak odrzucając patriotyzm stawiamy na pojedynek Lister vs Assis, w którym Amerykanin poddaje dźwignią na nogę swojego brazylijskiego oponenta.

Nasz typ: Dean Lister

Kategoria powyżej 99 kg.

W wadze ciężkiej możemy liczyć na medal Europejczyka. Broniący tytułu Vinny Magalhaes powinien bez większych problemów dojść do finału pokonując w ćwierćfinale jednego z Amerykanów, a w półfinale Janne Pietilainena z Finlandii. Fin w ćwierćfinale powinien rozprawić się z Gabrielem de Oliverą z Brazylii.
Po drugiej stronie mamy dwóch wyraźnych kandydatów do występu w półfinale. Marcus 'Buchecha' Almeida z CheckMat i Roberto 'Cyborg' Abreu z Avengers. Obydwaj nie będą mieli większych problemów w swoich walkach z powodu braku Jeffa Monsona.
W finale Magalhaes spotka się z 'Buchechą' i stawiamy na zwycięstwo najlepszego obecnie zawodnika w kimonach na świecie na punkty. Jedynym zagrożeniem dla młodego podopiecznego Rodrigo Cavacy są latające poddania w wykonaniu jego rywala.

Nasz typ: Marcus Almeida

Kategoria kobiet do 60 kg.

Tylko osiem zawodniczek i dwie zdecydowane faworytki do finału. Michelle Nicolini z CheckMat oraz Luanna Alzuguir z Alliance. Obydwie nie będą miały problemów z dojściem do finału, w którym lepsza naszym zdaniem okaże się podopieczna Rodrigo Cavacy.

Nasz typ: Michelle Nicolini

Kategoria kobiet powyżej 60 kg.

W tej kategorii mamy polski akcent. Maria Małyjasiak będzie starać się wywalczyć medal i najtrudniejsze zadanie ma w pierwszej walce, w której zmierzy się z Penny Thomas z RPA. Stawiamy, że młoda Polka pokona doświadczoną rywalkę i w półfinale pokona kolejną zawodniczkę i w finale spotka się z Gabi Garcią z Alliance i postanowi zrewanżować się za przegrany finał turnieju Abu Dhabi Pro. Co więcej, stawiamy, że Marysia podda olbrzymią zawodniczkę Alliance dźwignią na nogę. Jeśli Maria przegra z Thomas, to Garcia nie będzie miała godnej siebie rywalki.

Nasz typ: Maria Małyjasiak

Skomentuj wiadomość tutaj