free templates joomla

PLMMA 23 Extra: Zapowiedź gali!

PLMMA 23 Extra Już w najbliższą sobotę, 19 października w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku odbędzie się gala PLMMA 23 Extra. Karta walk zawiera siedem pojedynków, w tym dwa posiadające status walki wieczoru.

W głównej walce wieczoru dwaj niepokonani zawodnicy wagi półciężkiej (93 kg)  Adam Okniński (2-0) z klubu Okniński MMA skrzyżuje rękawice z Polakiem mieszkającym i walczącym do tej pory w Anglii, Łukaszem Klingerem (5-0).

Adam Okniński stoczył do tej pory stoczył dwa zwycięskie pojedynki. W pierwszym pokonał Janusza Dylewskiego w 1 rundzie przez TKO, a w kolejnym Rafała Zawidzkiego poprzez poddanie przez narożnik po 1 rundzie.

Łukasz Klinger także do tej pory nie przegrał. Wszystkie swoje pojedynki kończył już w 1 rundzie, z czego trzy przez TKO i dwa przez poddanie rywala.

Dla obu zawodników, ale także dla widzów, ta walka zapowiada się bardzo ciekawie gdyż obaj fighterzy nie będą chcieli zaliczyć pierwszej porażki w karierze, a do tego obaj charakteryzują się dużą wszechstronnością w walce. Stawką tego pojedynku będzie pas Unii Sportów Walki.

W drugiej walce wieczoru, której stawką będzie tymczasowy pas mistrza PLMMA w wadze średniej (84 kg) zmierzą się: pochodzący z Olsztyna i trenujący w tamtejszym klubie Arrachion MMA Olsztyn, perspektywiczny Sylwester Borys (3-0), a jego przeciwnikiem będzie Paweł Zalewski (5-2) z Białegostoku.

Sylwester Borys jest zwycięzcą programu MMASTER, gdzie po bardzo zaciętej walce wygrał finał  pokonując przez decyzję Michała Pietrzaka. Po zaledwie trzech stoczonych, no i wygranych, walkach dostaje on dużą szansę walki o pas.

Paweł Zalewski prowadzi klub Okniński MMA Białystok, w którego barwach występuje także jako zawodnik. Paweł powraca po porażce z Gregorem Herbem (14-6), którą poniósł we wrześniu 2012 roku walcząc na gali SCF w Niemczech. Zalewski ma swoim dorobku między innymi wygraną walkę z zawodnikiem KSW, Mateuszem Zawadzkim.

Bardzo ciekawie zapowiada się również walka w kategorii piórkowej (66 kg) pomiędzy czołowymi zawodnikami tej kategorii w Polsce, dobrym zapaśnikiem Sebastianem Grabarkiem (5-3-3) i Jackiem Wojnickim (4-1-1 NC).

Grabarek to zawodnik mający ostatnio nie najlepszą passę. Ma on za sobą starty w Polsce na galach MMA ATTACK, gdzie niestety w obu walkach przegrał z dobrymi rywalami i starty za granicą. Jego największym sukcesem jest wygrany turniej na gali Quest Arena 2, gdzie podczas jednej gali wygrał aż trzy pojedynki.

Jacek Wojnicki to wszechstronny zawodnik trenujący w olsztyńskim Arrachionie. W swojej karierze jedyną porażkę zanotował w debiutanckim starciu z Rafałem Rynkowskim, natomiast jego największym sukcesem było pokonanie przez decyzję podczas gali PLMMA 14 solidnego Kamila Łebkowskiego.

Zwycięzca tego pojedynku podczas gali PLMMA 25, która odbędzie się 23 listopada w Chełmie, zmierzy się o pas PLMMA w kategorii piórkowej z Radosławem Piechnikiem (6-1).  


Poniżej cała karta walk:

Walki wieczoru
Pojedynek o pas Unii Sportów Walki - M w wadze półciężkiej
93 kg: Łukasz Klinger (5-0) vs Adam Okniński (2-0)
Pojedynek o tymczasowe mistrzostwo PLMMA w wadze średniej
84 kg: Sylwester Borys (3-0) vs Paweł Zalewski (5-2)

Pozostałe:
93 kg: Michał Gutowski (6-5, 1 NC) vs Marcin Wójcik (2-3)
77 kg: Krzysztof Adaszak (1-3) vs Piotr Nanartowicz (0-0)
70 kg: Adrian Zieliński (8-3) vs Romanas Siaudinis (2-5)
66 kg: Jacek Wojnicki (4-1, 1 NC) vs Sebastian Grabarek (5-3-3)
66 kg: Paweł Wielgus (0-1) vs Dawid Gryc (0-0)