free templates joomla

Tomasz Makowski - wywiad przed Biggers Better 25!

Tomasz MakowskiSiedmiokrotny polski mistrz świata Kickboxingu i Muay Thai Tomasz Makowski z Nowej Soli, w nadchodzący piątek 18-go października powróci na ring. Stanie się to w słowackim Popradzie podczas gali Biggers Better 25 a rywalem Tomka będzie dobrze znany polskiej publiczności Słowak Samuel Hadzima. Powrót Tomka brew pozorom nie będzie łatwy, bowiem jeden z najbardziej cenionych i utytułowanych polskich fighterów borykał się z wieloma kontuzjami, pechem i odwoływaniem kolejnych walk. Jego dyspozycja dla niego samego będzie zagadką, ale wierzy że ten kontrolny pojedynek wskaże mu drogę i da wnioski przed znacznie ważniejszymi starciami w tym ten na gali MFC 6, 14-go grudnia w rodzinnej Nowej Soli w obronie pasa mistrza świata. Nam udało się porozmawiać z Tomkiem przed jego występem i polecamy czytelnikom ten krótki wywiad:

Witaj Tomek, powiedz Samuel Hadzima to jest dobrze ci znany rywal?

Tak znam go doskonale, walczył u nas na jednej z naszych gal w trochę niższej kategorii. Teraz przybrał na masie i walczy o kategorię wyżej i nie zszedł już poniżej 63,5 kg. Specjalizuje się typowo w Muay Thai i K-1. Ja nie ukrywam, że to nie jest moja kategoria wagowa, ale nie było innych propozycji na walki a chciałem mieć jakąś walkę kontrolną i po tym wszystkim, po tych kontuzjach i przejściach. Po prostu chcę wiedzieć w jakiej jestem dyspozycji przed tą grudniową galą w Nowej Soli i obroną pasa mistrza świata w swojej kategorii.

Miałeś propozycję na walkę w Argentynie na początku października, co się stało że nie pojechałeś tam walczyć?

Tamta walka mi bardzo pasowała, był limit 59,5 kg i taka kategoria mi odpowiada. No powiem tak...wyszło trochę niesmacznie. Dowiedziałem się, że nie walczę na 10 dni przed walką, kiedy miałem już prawie osiągnięty limit wagowy, były ostatnie treningi przed wylotem i na ostatnią chwilę poinformowano mnie, że zmieniają mnie na innego przeciwnika. Byłem rozczarowany tym...dlatego wziąłem walkę w Popradzie w nie swojej wadze aby tylko przygotowania nie poszły na marne.

A powiedz, nie obawiasz się jadą na Słowację na obcy ring, że będzie gospodarskie sędziowanie? Bo rywala na pewno się nie obawiasz, masz ogromne doświadczenie i wiesz jak sobie z tym radzić?

To zawsze wiadomo, że jest obawa. Jeśli jest wyrównana walka z reguły wygrywa zawodnik gospodarzy. Ja jednak zawsze liczę że sędziowie kierują się uczciwością i nie skrzywdzą nikogo werdyktem. Myślę, że jestem w dobrej formie i poradzę sobie.

Będziesz dążył do nokautu? Jesteś z tego znany, że walczysz o wszystko, tak będzie i tym razem?

Tak, to na pewno mogę obiecać. Walczę na obcym ringu, nie chcę zdawać się na sędziów i będę szukał szybszego rozwiązania.

14-go grudnia walczysz u siebie na gali MFC 6, będziesz bronił pasa mistrzowskiego, znasz już swojego rywala?

Owszem walczę, ale o rywalu rozmawiam z przedstawicielem WKN na Polskę Cezarym Podrazą i oni kontraktują i wyznaczają przeciwnika. W ciągu dwóch tygodni wszystko Na Słowacji będzie prezes WKN Stephane Cabrera i tam będziemy omawiać sprawę gali i rywala. Myślę, że w niedługi czas po tym będę już znał jego nazwisko, które ogłosimy.

Ten start na Biggers Better 25 traktujesz wyłącznie kontrolnie i czy jego wynik będzie miał jakieś znaczenie dla dalszego toku przygotowań do gali MFC 6?

Wiadomo, chcę wygrać choć nie wiążę z tą kategorią wagową większej przyszłości. Będę się trzymać swojej Pojedynek traktuję poważnie, jak każdy inny i chcę wygrać.

Jesteś już w limicie wagowym?

Tak, bez problemu, wstają rano, wchodzę na wagę i mam 63,5 kg. W Australii z Michaelem Thompsonem walczyłem nawet troszeczkę wyżej w 64,5 kg, bo mój rywal maił problem z zejściem do 63,5 kg i ostatecznie zgodziłem się, bo nie było wyjścia. Ale tak jak zaznaczyłem, mnie interesuje moja kategoria wagowa do 60 kg, bo walki w wyższych wagach wyglądają zupełnie inaczej.

Czego zatem kibice Kickboxingu i Muay Thai w Polsce mogą oczekiwać po występie Tomka Makowskiego w piątkowy wieczór?

Przede wszystkim postaram się nikogo nie zawieść swoim występem. Dam z siebie wszystko w tej walce i postaram się przywieść zwycięstwo.

Dziękujemy za wywiad i będziemy oczekiwać na dobre wieści z Popradu!