free templates joomla

European Fight Masters potwierdza - gala w Ostrawie odwołana!

EFMOrganizacja European Fight Masters, potwierdziła naszej redakcji i w osobnym oświadczeniu informację o odwołaniu swojej gali w czeskiej Ostrawie w dniu 10-go listopada. Walką wieczoru miał być występ czeskiego hokeisty Marka Ivana i byłego piłkarza Górnika Zabrze Jacka Wiśniewskiego, którzy mieli się ze sobą zmierzyć na zasadach MMMA pod auspicjami nowo powstałej organizacji EFM. Powodem odwołania gali jest wycofanie się z walki Marka Ivana. Jest to niewątpliwy falstart szeroko reklamowanej imprezy i także walki wieczoru.

Podczas imprezy planowano także występy innych polskich zawodników jak, Marcin Lasota, Arkadiusz Żaba, Michał Mańkiewicz czy najbardziej znany i rozpoznawalny Michał Materla związany z KSW. Jacek Wiśniewski i Michał Mankiewicz także zaliczyli walki w KSW, choć nie w takiej ilości i o takiej randze jak Materla, który tym razem z drugiego planu wyrastał nad pozostałych uczestników. Jego występ także nie był do końca pewny z uwagi na przegraną we wrześniu na KSW 24 z Jayem Silvą i potwierdziła to w oświadczeniu organizacja powołując się na ochronę zdrowia zawodnika.

Niestety wydarzenie na ostrawskiej CEZ Arena straciło głównie sens z powodu wycofania się bojowego czeskiego hokeisty. Miało to kluczowe znaczenie prawdopodobnie przy sprzedaży biletów i medialności imprezy, bowiem Ivan jest niezwykle popularny, w kraju zakochanym w hokeju. Niewątpliwie Czechy są hokejowym krajem a gwiazdy tego sportu mają status taki jak piłkarze. Nieoficjalnie wiemy, iż debiut pierwszej gali European Fight Masters, może nastąpić w Polsce na Śląsku, gdzie EFM szuka lokalizacji. Mamy nadzieję, że tym razem uwieńczone zostanie to sukcesem a polska scena MMA zyska europejską jakość do jakiej zobowiązała się European Fight Masters. Poniżej oficjalny komunikat organizacji:

Drodzy fani,

Z wielką przykrością musimy poinformować was, że gala European Fight Masters w podanym terminie i miejscu tj. 10 listopada w Ostrawie nie odbędzie się. W minionych dniach z powodów osobistych wycofał się z udziału Marek Ivan, który miał być główną atrakcją dla czeskich fanów. Jednocześnie w trosce o zdrowie zawodnika zrezygnowaliśmy z proponowania walki Michałowi Materli.

W chwili obecnej pracujemy nad przeniesieniem gali do Polski i znalezieniem dla niej najlepszego terminu i miejsca. Więcej informacji wkrótce.

Zespół European Fight Masters.