free templates joomla

Lumpinee Boxing Stadium: Saenchai, Petchboonchu, Sam-A i Rungpetch z pasami mistrzowskimi!

Lumpinee Boxing StadiumW piątek 11-go października na słynnym Lumpinee Boxing Stadium w stolicy Tajlandii, Bangkoku, odbyła się kolejna wielka gala walk Muay Thai organizowana przez słynną grupę Petchyindee Promotion. Głównym wydarzeniem była walka pięciokrotnego mistrza stadionu Saenchai (265-48-2) i niedawnego mistrza Lumpinee, Kongsaka Sitboonmee, który walczył po raz czwarty w karierze z Saenchai z czego trzeci raz w ciągu trzech ostatnich miesięcy. Było to spowodowane kontuzją przewidzianego wcześniej do walki z Saenchai, młodego Yodwicha Por Boonsit.

Obaj pokazali świetną technikę, ale w tym pojedynku nie forsowali tempa. Saenchai skupił się na kontroli poczynań bojowego rywala od początku walki. Początkowo walka obfitowała w szereg frontalnych kopnięć a dopiero później ataki Kongsaka zaczęły wywierać presję i Saenchai cofnął się do lin. Nie od dziś wiadomo, że nie przepada on za klinczem i jemu służy on włącznie do paraliżowania poczynań rywali. Tak było i tym razem, mimo że optycznie Kongsak przeważał to decyzja była korzystna dla Saenchai.

Starcie mistrza wagi lekkiej Lumpinee Singdama Kiatmoo9 z Petchboonchu, było także rewanżem i piątym pojedynkiem między nimi. Petchboonchu jest mistrzem klinczu i utrudniania życia rywalom i te atuty pokazał w pojedynku z Singdamem a była to walka o pas. Singdam od początku walki miał problemy z koncentracją, mimo to wygrał pierwszą rundę. Później niestety wdał się klinczowanie i kolejne przegrywał a w trzecim starciu był nawet obalony. W piątym wiedząc, że przegrywa postanowił znokautować rywala bokserskimi uderzeniami. Jego podbródkowe były mocne, ale sprytny Petchboonchu, nie był dłużny rywalowi. Sędziowie nie mieli wątpliwości i Petchboonchu powrócił na tron wagi lekkiej.

Kolejny bojem o pas to starcie o tytuł króla wagi piórkowej, mistrza Sam-A Kaiyanghadaogym (364-44-9) przeciwko Kwankhao z teamu Ratanabandit. W tym pojedynku ewidentnie widać było, że Samowi-A coraz trudniej będzie się bronić przed naporem młodych głodnych sukcesu thaiboxerów. O wyniku walki zadecydowały dwie ostatnie rundy i dwa obalenia jakie wykonał dysponujący słabymi warunkami (zasięg) mistrz. Kwankhao parł jak czołg do przodu i Sam-A musiał korzystać z bay ogromnego doświadczenia jakie posiadł w ognie ponad 400 pojedynków.

Komplet wyników:

1.124 lbs.: Rungpetch Kaiyanghadaogym pokonał Superleka Wor.Sungprapai przez decyzję*
2.116.5 lbs.: Aikmongkol Kaiyanghadaogym pokonał Bangpleenoi 96Penang przez decyzję
3.129 lbs.: Seksun Or.Kwanmuang pokonał Kaimukkaw Por.Thairungruangkamai przez TKO w 2 rundzie
4.102 lbs.: Senkom Puideenaidee pokonał Yokphet Tanasakkonsong przez decyzję
5.126 lbs.: Sam-A Kaiyanghadaogym pokonał Kwankhao Mor.Ratanabandit przez decyzję*
6.135 lbs.: Petchboonchu Borplaboonchu pokonał Singdama Kiatmoo9 przez decyzję*
7.132 lbs.: Chamuaktong Sor. Yupinda pokonał Nong-O Kaiyanghadaogym przez decyzję

Main event
8.132 lbs.: Saenchai pokonał Kongsaka Sitboonmee przez decyzję*

*walki o pasy