free templates joomla

Datsik w więziennym szpitalu!

Wiaczesław DatsikByły fighter MMA i miłośnik faszyzmu z Rosji Wiaczesław Datsik, pseudonim "Ryży Tarzan", który został skazany na pięć lat za rozbój, jest hospitalizowany więzieniu federalnym w Uchcie, gdzie odbywa karę, powiedział agencji "Interfax", jego prawnik Andrej Fedorkow. "Pod koniec września, Wiaczesław zadzwonił do krewnych i powiedział, że jest w szpitalu numer 18 numerem w więzieniu federalnym. Nie chciał powiedzieć, co się z nim stało. Być może to tylko wysłany do rutynowej kontroli w związku z wnioskiem o zmianę reżimu więziennego z powodu chorob.y Inna wersja - to jest to, co wydarzyło się w kolonii karnej i niektóre zdarzenia, których charakter nie jest dobrze rozumiany, więc zabrano go stamtąd. W niedalekiej przyszłości będziemy to sprawdzać swoimi kanałami" - powiedział prawnik ekscentrycznego w przeszłości zawodnika a obecnie skazańca.

Fedorkow powiedział, że od początku sierpnia, od daty przeniesienia do karnej kolonii karnej numer 29 w obwodzie Komi, jego klient jest na kwarantannie (w miejscu nowo przybyłych więźniów). Prawnik wyjaśnił, że obowiązujące przepisy dla więźniów nakazuje przebywanie przez dwa tygodnie po przybyciu do kolonii, ale Datsik jest na kwarantannie przez ponad miesiąc. Według adwokata, Datsik zamierza ubiegać się o zwolnienie warunkowe. Takie prawo miał już we wrześniu. "Ale myślę, że ma bardzo małe szanse" - powiedział Fedorkow. Prawnik dodał, że jego klient uważa, warunki przetrzymywania w więzieniu w Komi za dobre i znacznie lepsze niż w St. Petersburgu.

Wiaczesław Datsik - to członek i aktywista ultranacjonalistycznej organizacji, a także były zawodnik MMA wagi ciężkiej. W 2007 roku został aresztowany pod zarzutem serii napadów. Sąd uznał go za nienormalnego i nakazał leczenie psychiatryczne w szpitalu więziennym. W lecie 2010 roku Datsik został przeniesiony do otwartego szpitala psychiatrycznego w regionie St. Petersburga, skąd uciekł. Później pojawił się w Norwegii i poprosił o azyl polityczny, ale odmówiono mu i został zatrzymany przez władze tego kraju. W lutym 2011 r. Sąd Rejonowy w Oslo na wniosek Prokuratora Generalnego Rosji postanowił go deportować. W tym samym miesiącu roku wydano Datsika Rosji i umieszczony on został w areszcie Nr 1 "Krzyże" w St. Petersburgu.

Datsik został oskarżony był o okradanie salonów z telefonami komórkowymi i podpalenia świątyni w rejonie St. Petersburga. Został skazany za napady na 5 lat więzienia w grudniu 2012 roku. Postępowania karnego na podstawie art 167,2 - próba podpalenia kościoła, w którym został również oskarżony, zostały umorzone. Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok Datsika bez zmian. Po wejściu w życie wyroku w lipcu Datsik wyrok został wysłany do kolonii karnej numer 19, w rejon Archangielska. W sierpniu z Archangielska został przeniesiony do kolonii w Republice Komi. Tu przebywa obecnie, ale być może z powodu reguł więziennych panujących w Rosji i poglądów Datsika - bezpieczniejszym miejscem dla niego jest szpital. Jak widać "odyseja Datsika" trwa nadal i cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem mediów, fanów MMA i współosadzonych więzniów, na których jego poglądy działają jak płachta na byka.