free templates joomla

MŚ w Kickboxingu 2013: wyniki drugiego dnia walk!

KickboxingZa polską ekipą kickboxerów, drugi dzień Mistrzostw Świata w Kicboxingu w najbardziej liczących się obecnie formułach Low-Kick i K-1 Rules. Zawody mają miejsce brazylijskiej miejscowości Guaruja w prowincji Sao Paulo. Po świetnym pierwszym dniu, gdzie nasi reprezentanci wygrali niemal wszystkie walki, przyszedł trudniejszy moment, bo i wzrosły wymagania w kolejnej rundzie.


Wypada zacząć od tych pozytywnych stron, więc dobrą wiadomością jest fakt, iż w strefie medalowej mamy w formule K-1 Rules mamy: Kamilę Bałandę, Marcina Parchetę i Pawła Biszczaka. Wszyscy oni mają już co najmniej brązowe medale. Swoje walki wygrali też Róża Gumienna, Kinga Siwa, Sandra Drabik (Low-Kick) i Dawid Kasperski (K-1 Rules). W dniu dzisiejszym o strefę medalową walczą Michał Mączka i Jarosław Daschke. Także Kamila Bałanda walczy jako pierwsza o medal co najmniej srebrny. Pozostali zawodnicy również.

Do przegranych, wielkich pretensji mieć nie można. Michał Królik z Paco Team Katowice już w pierwszej walce trafiał na mistrza świata Bakhtiara Mukhamedzianova z Rosji, z którym już raz przegrał a Rosjanin to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników MŚ. Również Kamil Sokołowski miał bardzo trudnego rywala, jakim jest utytułowany Rosjanin Shamil Abbasov. Łukasz Pławecki, Łukasz Butkiewicz, Iwona Nieroda, Małgorzata Dymus, Artur Cieciura i Michał Turyński wrócą do domu bez medalu po przegranych walkach. Największym zaskoczeniem jest przegrana Iwony Nierody z tej grupy zawodników.

Także doświadczeni Łukasz Rambalski i Piotr Kobylański nie przeszli do strefy medalowej i dla nich zawody już się skończyły. Mówiąc wprost, ten dzień był prawdziwym pogromem dla naszych reprezentantów i przyczyny porażki wymagają głębszej analizy, bo kilka osób dostało szansę i jaj nie wykorzystało. Na razie jednak nie tracimy nadziei i liczymy na medale z ich strony.