free templates joomla

Sergio Pettis zadebiutuje w UFC na gali UFC 167!

Sergio Pettis Młodszy brat mistrza UFC w wadze lekkiej, Anthony'ego Pettisa, Sergio Pettis (9-0 MMA, 0-0 UFC) zadebiutuje w największej organizacji MMA na świecie, Ultimate Fighting Championship, a nastąpi to podczas gali UFC 167. Zawodnik na co dzień rywalizuje w wadze muszej. Jak dotąd jest niepokonany w zawodowej karierze. Jak poinformowano dzisiaj przeciwnikiem "Phenoma" będzie Vaughan Lee, a pojedynek będzie częścią karty wstępnej.

O przejściu młodszego z braci Pettis mówiło się już od dłuższego czasu. Wielu spodziewało się, że nastąpi to na początku 2014 roku, ale widocznie Dana White i jego współpracownicy mieli inne plany względem walczącego widowiskowo zawodnika. W swoim dorobku młodziutki Pettis ma już pasy w dwóch organizacjach, w różnych kategoriach wagowych. Pierwszy pas mistrzowski zdobył w czerwcu tego roku podczas gali RFA, gdzie w zaledwie 51 sekund posłał na deski Dillarda Pegga. Po tytule w wadze muszej dostał propozycję walki na gali NAFC: Battle in the Ballrom, która odbyła się w ubiegły weekend. W zdobyciu pasa wagi koguciej nie przeszkodził mu James Porter, który został zmuszony do kapitulacji po założeniu kimury.

Vaughan Lee (13-9-1 MMA, 3-2 UFC) pierwszy raz walczył w UFC na gali UFC 138 w listopadzie 2011 roku. Zmierzył się wówczas z Chrisem Cariaso i przegrał przez decyzję. Kolejne walki w UFC toczył ze zmiennym szczęściem, można powiedzieć, że w kratkę, raz wygrywając, raz przegrywając. Ostatni pojedynek stoczył w czerwcu 2013 roku na gali UFC on FUEL TV 10, a jego przeciwnikiem był Raphael Assuncao, przez którego został poddany w drugiej rundzie.