free templates joomla

KOK World GP 2013: Denis Schneidmiller zwycięzcą turnieju!

Denis SchneidmillerNiemiecki 27-letni zawodnik Kickboxingu i Muay Thai Denis Schneidmiller (54-9-22 18 KO) został zwycięzcą ośmioosobowego turnieju wagi średniej (70 kg) na zasadach K-1, który odbył się podczas gali KOK World GP 2013 w Kiszyniowie w Mołdawii w dniu 28-go września. W finale urodzony na rosyjskiej Syberii fighter, ciężko znokautował miejscowego faworyta Cristiana Dorela. W drodze do finału Denis Schneidmiller pokonał po zaciętej czterorundowej walce polskiego zawodnika Mateusza Kopca z Warszawy.

Turniej był bardzo dobrze obsadzony, bowiem brali w nim udział zawodnicy nie tylko z krajów byłego Bloku Wschodniego, ale także z Portugalii czy Japonii. Pojedynki były zacięte i mocno wyczerpały finalistów, stąd ostatnia walka gali nie była ładna. Obaj walczyli nieczysto a w drugiej rundzie, Dorel otrzymał żółtą kartkę za klinczowanie i ściąganie głowy najniższego i dysponującego najgorszymi warunkami fizycznymi Schneidmillera. W trzecim starciu Niemiec najpierw naruszył kilka razy Dorela a następnie krótkim sierpem w półdystansie posłał go na deski. Mołdawianin do narożnika udał się przy pomocy sędziego, który robił co mógł by zawodnik gospodarzy wrócił do gry, ale ten wymownie pokręcił głową do swojego narożnika pokazując, że nie da rady walczyć. Jasne było, że powrót byłby samobójstwem. Tak więc tytuł trafił w godne ręce.

Schneidmiller zwyciężył, bo to niezwykle doświadczony zawodnik. Mimo tego, że w walce półfinałowej sędziowie tradycyjnie rozpoczęli swój chocholi taniec i dołożono mu rundę dodatkową z Mateuszem Kopcem wychodząc z założenia, że zwycięzca tej walki przystąpi tak wyczerpany, iż Dorelowi pozostanie tylko dobicie go. Niestety ten zamysł się nie powiódł, bo Denis dysponuje końskim zdrowiem a dodatkowo Jonkus postawił twardy opór Dorelowi i tu także musiano dodać dodatkową rundę.

Niemiec urodził się na rosyjskiej Syberii w rodzinie rodzinie zesłańców. Po rozpadzie radzieckiego imperium wyjechał wraz z rodziną do Hamburga w Niemczech, gdzie trenuje do dziś w Hanse Gym pod okiem Darnella Knocha i współpracuje ze słynnym Andym Souwerem i jego Team Souwer. W 2007 roku był triumfatorem turnieju K-1 Max East Europe w Wilnie na Litwie i kwalifikacyjnego Shoot Boxing West Europe w 2008 roku. Był też mistrzem świata WBC Muay Thai w wadze superpółśredniej.

Walką wieczoru gali poza oczywistym finałem turnieju, był pojedynek Mołdawianina Konstantina Tutu i Dmitrya Shakuty z Białorusi o pas organizacji King of Kings. Zdobył go Tutu, po dobrej walce, która mogła się podobać wszystkim. Obaj pokazywali sobie mnóstwo sztuczek i trików. Trzy rundy nie wyłoniły zwycięzcy a dopiero w czwartej rundzie orzekli, iż zwycięzcą jest Tutu. Walka była wyrównana a dodatkowa runda także. Mimo wszystko Tutu pokazał minimalnie lepszą dyspozycję, szybkość i pomysłowość na tle standardowo i schematycznie walczącego Białorusina. Podczas gali - gość honorowy, Ruslan Karaev (13-9) zapowiedział powrót na ring po czteroletniej przerwie od czasu słynnej porażki z Badrem Hari.

Komplet wyników:

Turniej KOK WGP
70 kg: Denis Schneidmiller (Niemcy) pokonał Sergeia Morari (Mołdawia) przez decyzję 3-0
70 kg: Mateusz Kopiec (Polska) pokonał Gila Silva (Portugalia) przez decyzję 3-0
70 kg: Cristian Dorel (Mołdawia) pokonał Ali Mammadova (Azerbejdżan) przez KO w 1 rundzie (0:56 min)
70 kg: Tadas Jonkus (Litwa) pokonał Yoichi Yamazaki (Japonia) przez TKO w 1 rundzie (2:30 min)

Superfight
67 kg: Maxim Railean (Mołdawia) pokonał Egora Zibrova (Białoruś) przez decyzję 3-0
84 kg: Denis Apavaloae (Mołdawia) pokonał Matasa Stebuliauskasa (Litwa) przez KO w 2 rundzie (1:00 min)

Turniej KOK WGP - Półfinał
70 kg: Denis Schneidmiller (Niemcy) pokonał Mateusza Kopca (Polska) przez decyzję 3-0 po extra 4 rundzie
70 kg: Cristian Dorel (Mołdawia) pokonał Tadasa Jonkusa (Litwa) przez decyzję 3-0 po extra 4 rundzie

Superfight
+91 kg: Maxim Bolotov (Mołdawia) pokonał Pavla Voronina (Mołdawia) przez decyzję 3-0

Main event
80 kg: Konstantin Tutu (Mołdawia) pokonał Dmitry'a Shakutę (Białoruś) przez decyzję 3-0 po extra 4 rundzie

Turniej KOK WGP - Finał
70 kg: Denis Schneidmiller (Niemcy) pokonał Cristiana Dorela (Mołdawia) przez KO (prawy sierp) w 3 rundzie