free templates joomla

Lions Fights 2: Mikhail Malyutin vs Marek Sikora!

Mikhail MalyutinW dniu 2-go września w rosyjskim miasteczku Kolpino k. St. Petersburga, odbędzie się gala  Lions Fights 2. Jest to międzynarodowy turniej w Mieszanych Sztukach Walki, gdzie dojdzie do meczu Muay Thai pomiędzy najlepszymi klubami St. Petersburga i Moskwy. W głównej walce wieczoru na zasadach MMA, były mistrz turnieju M-1 Global i weteran Bellatora Michaił Maljutin (22-10) zmierzy się z Markiem Sikorą (4-5) z Lutadores Opole.

Dla Polaka będzie to najcięższe wyzwanie w karierze i poważny test. Sikora jest podopiecznym Damiana Grabowskiego, który jest trenerem zawodnika, ale zaproszony jest też na galę jako gość honorowy. Sikora będzie potrzebował doświadczenia jakie posiada jego szkoleniowiec, bowiem pierwszy raz wystąpi na zagranicznej gali poza naszym krajem. Dodatkowo pierwszy raz z tak doświadczonym zawodnikiem. Nie będzie też faworytem z uwagi na bilans, ale MMA zna nie takie przypadki, gdy faworyci zawodzili. Na to też liczymy, życząc powodzenia naszemu zawodnikowi.

30 letni Maljutin (Malyutin - przyp. red.) to jedna z wyróżniających się postaci rosyjskiego MMA. Walczył wiele razy w największej rosyjskiej M-1 Globa, ProFC ale także w USA na galach Ring Of Combat (ROC) gdzie zdobył pas mistrzowski. W jedynym jak na razie występie w BFC przegrał na punkty, ale jest możliwe, że jeszcze tam powróci z uwagi na dobrą współpracę Bellatora i Rosjan. Wywodzi się ze stylu Sanda, ale ma też świetne umiejętności parterowe. Pochodzi z Kisłowodzka.