free templates joomla

Ptasiński vs Caers na gali Cage Warriors Fight Night 9!

fot. Piotr Ptasiński - profil Facebook 25 października 2013 w hali King Hussein Boxing Arena w Ammanie, stolicy Jordanii, odbędzie się gala Cage Warriors Fight Night 9. Do karty walk zostały dodane dwa pojedynki w wadze półśredniej, w których zobaczymy między innymi naszego rodaka, Piotra Ptasińskiego (5-3 MMA) z klubu Trojan Free Fighters. Polak zmierzy się z Anglikiem, Lee Caersem (9-3 MMA). W drugim pojedynku wagi półśredniej spotkają się Jack Mason (24-12) i debiutujący w organizacji Cage Warriors, Abusupiyan Magomedov (9-2).

Jack Mason będzie szukał za wszelką cenę wygranej, gdyż w ostatnim występie na CWFC 57 w Liverpoolu musiał uznać wyższość swojego przeciwnika Aliego Arisha. Dla Anglika była to pierwsza porażka w tym roku. Wcześniej odniósł cztery zwycięstwa z rzędu. W organizacji CW stoczył już 10 pojedynków i jak dotychczas bilans Masona w brytyjskiej organizacji jest niezwykle wyrównany.

"Jestem niezwykle podekscytowany, że będę mógł walczyć na Bliskim Wschodzie. Chcę wrócić w lepszym stylu, aniżeli w moim ostatnim występie. Chciałbym pokonać kolejnego, topowego zawodnika wagi półśredniej w Europie."

Abusupiyan Magomedov to niedawny pretendent do tytułu Germany MMA Championship. Na gali GMC 4 w pierwszej rundzie został poddany przez zawodnika Berserkers Team, Rafała Moksa. Jego obecny bilans walk w formule MMA to 8 zwycięstw i dwie porażki. Dagestańczyk, mieszkający na stałe w Niemczech, stwierdził w jednym z wywiadów, że podpisanie kontraktu z CW jest dla niego spełnieniem marzeń i zrobi wszystko, aby wykorzystać daną mu szansę.
 
Piotr Ptasiński, który na co dzień trenuje w Anglii, a jednym z jego klubowych kolegów jest Che Mills, w ostatnich pięciu walkach wygrał dwie. Ostatnio na gali CW 55 poddał duszeniem zza pleców Johna Redmonda. Teraz stanie przed szansą poprawienia swojego bilansu.

Miejmy nadzieję, że tym razem szczęście się do niego uśmiechnie i wygra drugi pojedynek z rzędu. Oprócz Ptasińskiego na jordańskiej ziemi zobaczymy, Mateusza Teodorczuka, który sprawdzi swoją formę w starciu ze wspomnianym Redmondem.

Lee Caers będzie przeciwnikiem Polaka, Piotra Ptasińskiego. Wygrał sześć z ostatnich siedmiu walk. Ostatnią walkę stoczył 14 września na gali CWFC 59, gdzie przez poddanie w pierwszej rundzie pokonał Aarona Thomasa. Zawodnik Combat Athletics Academy nie będzie miał zbyt dużo czasu na odpoczynek, gdyż do gali pozostał dokładnie miesiąc.
"To będzie świetna walka dla mnie. To będzie swoisty test moich umiejętności. Zobaczymy, czy go zdam. Mam nadzieję, że wygram przed czasem." - zapewniał Lee.

Poniżej zamieszczamy nagranie z pojedynku Piotra Ptasińskiego z innym Polakiem, Jackiem Toczydłowskim, który odbył się na gali Cage Warriors 48 w lipcu 2012. Pojedynek został wówczas uznany za najlepszą walkę gali.
 

Aktualnie karta walk gali Cage Warriors Fight Night 9 przedstawia się następująco:

*  Bruno Carvalho vs. Gael Grimaud
*  Faycal Hucin vs. Che Mills
*  Abusupiyan Magomedov vs. Jack Mason
*  Paul Redmond vs. Mateusz Teodorczuk
*  Lee Caers vs. Piotr Ptasinski
*  Ryan Roddy vs. TBA
*  Shaj Haque vs. Paul Marin


{youbute}4kyCXD6R6lw{/youbute}