free templates joomla

Lion Fight 11: udany debiut Cristiane Cyborg Santos w Muay Thai!

Lion Fight 11W piątek 20-go września grupa Lion Fight Promotion prowadzona przez promotora Scotta Kenta przeprowadziła kolejną wielką galę Muay Thai w USA. Lion Fight 11, miała miejsce w Las Vegas a na karcie walk pojawiły się wielkie nazwiska tajskiego boksu i...MMA. Co prawda w walce wieczoru Brazylijczyk Cosmo Alexandre (41-3) bił się z Namponem z Tajlandii i pokonał go, ale oczy całego świata zwrócone były na debiut Cristiane "Cyborg" Justino (1-0 MT), znaną niegdyś jako Santos.

Brazylijka walczyła z Jennifer Colomb (10-1) z Francji i zastopowała Francuzkę w trzeciej rundzie gwałtownymi atakami w swoim stylu. Mistrzyni Strikeforce i Invicta FC miała wcześniej walczyć z Martiną Jindrową z Czech, ale ta doznała kontuzji tuż przed galą i stąd ściągnięto Francuzkę w ostatniej chwili. Walka doszła do skutku i pewnie nie jest to ostatni pojedynek zawodniczki MMA z Brazylii na gali Muay Thai.

Zawodnik Bellatora jakim jest Cosmo, wygrał głównie dzięki obaleniom i podcięciom. Zdecydowanie górował fizycznie nad rywalem i to dało mu przewagę a sędziom asumpt do przyznania mu jednogłośnego zwycięstwa. Wiele obiecywano sobie po starciu Kevina Rossa (26-10) i najlepszego japońskiego spcjalisty Muay Thai wagi juniorpółśredniej Tetsuyi Yamato (30-11). Pojedynek był zacięty, ale to Yamato pokazał większe doświadczenie i zacięcie i jemu dano wygraną, stosunkiem głosów 2-1. Legendarny Malaipet Sasiprapa (144-27) nie miał problemów z pokonaniem Caio Uruguai (13-3) i znokautował go już w pierwszej rundzie. Taj ma długi kontrakt z organizatorami i na pewno zobaczymy go na kolejnych eventach grupy.

Komplet wyników:

Main event
71 kg: Cosmo Alexandre (Brazylia/Blackzilians) pokonał Nampona (Tajlandia/PK Muaythai) przez decyzję 3-0

Superfight
63,5 kg: Tetsuya Yamato (Japonia/Yamato Kickboxing Gym) pokonał Kevina Rossa (USA/Throwdown Training Center) przez niejednogłośną decyzję 2-1
67 kg: Cristiane "Cyborg" Justino (Brazylia/Chute Boxe) pokonała Jennifer Colomb (Francja) przez TKO w 3 rundzie (0:54 min)
67 kg: Malaipet Sasiprapa (Tajlandia) pokonał Ciao Uruguai (USA) przez TKO w 1 rundzie (1:54 min)
71 kg: Scotty Lefer (USA/One Kick's Gym Las Vegas) pokonał Jose Palaciosa (USA/Unlimited MMA) przez decyzję 3-0

Pozostałe
Angela Hill pokonała Monique Travis
Josh Shepard pokonał Jonathon Wyderko
Nick Chasteen pokonał Niko Ruiz