free templates joomla

Polscy zawodnicy na gali AWOL MMA 2! Michał Piszczek w wadze ciężkiej!

Michał Piszczek AWOL MMA 26 października 2013 w Anglii, w Southend On Sea, w pobliżu Londynu odbędzie się międzynarodowa gala AWOL MMA 2. Większość zawodników, którzy wystąpią na gali stanowić będą oczywiście Anglicy, ale w znacznej części będzie to także polska impreza, bowiem w oktagonie wystąpi tego wieczora kilku zawodników z Polski.
Zaplanowanych zostało około 18 pojedynków, a impreza przewiedziana jest na około dwa tysiące widzów. Karta walk nie została jeszcze do końca ustalona.

W jednej z walk w wadze ciężkiej wystąpią, pochodzący z Polski, Michał "Mikey Tiger" Piszczek, a jego przeciwnikiem będzie Anglik, Louis "Big" Lloyd. Będzie to rzeczywiście "big fight" ponieważ obaj zawodnicy będą ważyć łącznie 270 kilogramów, z czego 150 kg "Big" Lloyd oraz około 120 kilogramów "Mikey Tiger".

Dla Piszczka, który ma w swoim dorobku dwanaście pojedynków półzawodowych (semi pro), w tym dziesięć wygranych, będzie to pierwsza zawodowa walka MMA. Michał mieszka w Anglii od dziewięciu lat i tam właśnie rozpoczął swoją przygodę ze sportami walki. Najpierw, jak sam twierdzi, zafascynowało go taekwon-do, później przyszedł czas na boks tajski, aby w końcu stwierdził, że jego powołaniem jest MMA.

Na początku trenował sam, jednak później związał się z klubem, TSG Fight School, którego założycielem i głównym trenerem jest Daniel Burzotta, uczeń Royce'a Gracie i Renzo Gracie, który jako pierwszy w Europie otrzymał czarny pas Brazylijskiego Jiu-Jitsu z rąk Royce'a Gracie. Burzotta jest także posiadaczem czarnego pasa w Judo.

W klubie TSG Michał Piszczek ma możliwość trenowania z różnymi zawodnikami, Lee Wieczorkiem, Walter Gahadzą, a także ze znanym polskim fanom MMA, Stavem Economou, którego zobaczymy w Polsce na najbliższej gali MMA Attack 4.

Piszczek na Wyspach zdobył już sporą popularność jako fighter, jednak z dużą satysfakcją mówi o możliwości występowania na galach, poza granicami naszego kraju, w polskich barwach i pod polską flagą. Niedawno otrzymał propozycję walki w Polsce na jednej z gal Profesjonalnej Ligi MMA, nie są co prawda znane jeszcze żadne szczegóły, ale zawodnik ma najdzieję, że będzie mógł stoczyć walkę w Ojczyźnie.

Fanpage Michała Piszczka:
https://www.facebook.com/MikeyTigerMMA