free templates joomla

World Jiu Jitsu Expo II w listopadzie!

World Jiu-Jitsu Expo II Wszyscy fani BJJ na świecie z entuzjazmem przyjęli wiadomość, że 9 i 10 listopada dojdzie do drugiej edycji World Jiu Jitsu Expo, organizowanego przez legendę Vale Tudo i BJJ, Renzo Gracie. Opróczwielu darmowych seminariów będzie można obejrzeć również kilka
interesujących superfightów w Jiu Jitsu.

Weteran MMA, Dean Lister stanie do walki bez kimon z Roberto 'Cyborgiem' Abreu. Amerykanin obecnie jest mistrzem ADCC w wadze do 99 kg, w MMA zawodnik z San Diego stoczył 17 walk, z czego 12 wygrał, w tym 10 przez poddanie. Abreu to natomiast mistrz świata no gi i medalista ADCC. Szykuje się nam ciekawa batalia dwóch zawodników lubiących walkę z półgardy, co może zwiastować tylko wiele emocji.

W kolejnej walce bez kimon świeżo promowany na czarny pas BJJ, Keenan Cornelius z Atos Jiu Jitsu stanie w szranki z legendarnym zawodnikiem CheckMat, Lucasem Leite. Cornelius zdobył wszystko co było do zdobycia w niższych pasach, a jako brązowy pas wziął udział w Copa Podio, gdzie pojedynkował się z takimi tuzami BJJ jak Rodolfo Vieira czy Xande Ribeiro. Leite to wielokrotny medalista różnych zawodów, mistrz świata bez kimon.

W trzecim pojedynku bez kimon spotkają się dwaj specjaliści od pajęczej gardy. Z jednej strony mamy podopiecznego Cicero Costhy, Leandro Lo, który w tej chwili dominuje w wadze lekkiej oraz wielokrotnego mistrza świata w wadze półciężkiej, Romulo Barrala z Gracie Barra. Pojedynek jest niezwykle interesujący, bowiem obydwaj preferują walkę w kimonach, a tym razem zobaczymy ich w pojedynku bez uniformu.

Czwarty pojedynek zwiastuje największe emocje. Wielokrotny mistrz świata, Bruno Malfacine z Alliance stanie do walki z jednym z najefektowniej walczących zawodników na świecie, Jeffem Gloverem z Pargon BJJ. Zapowiada się pojedynek toczony w szaleńczym tempie, gdzie obydwaj zawodnicy będą nieustannie szukali poddań.

W piątej walce dwaj specjaliści od walki de la rivą, Samuel Braga z Gracie Barra i Joao Miyao z Cicero Costha staną naprzeciw siebie. Pojedynek młodości z doświadczeniem zapowiada się interesująco, bowiem będziemy mogli zobaczyć, jak jeden z bliźniaków Miyao radzi sobie w walce z zawodnikiem ze ścisłej czołówki.