free templates joomla

K-1 World MAX Final 16: wyniki

K-1 World MAX Final 16W sobotę 14-go września odbyła się gala eliminacyjna K-1 World MAX Final 16, która miała miejsce w hali Palma Arena na Majorce w Hiszpanii. Była to kwalifikacyjna impreza do turnieju głównego Final 8 i wzięło w niej udział szesnastu zawodników z całego świata pochodzących K-1 World Qualifying Tour, oraz zaproszonych gwiazd. Organizacja boryka się z wieloma problemami i rosnącą w siłę konkurencją w postaci grupy Glory, ale mit brandu K-1 i chęć bycia mistrzem K-1 MAX to ogromny prestiż i organizacja może zawsze liczyć na znane gwiazdy.


Największa z nich Buakaw Banchamek (259-21-12 55 KO) pokonał Hiszpana Davida Calvo, przed czasem w pierwszej rundzie, pokazując, że będzie murowanym faworytem całej rywalizacji. Taj nie dał szans rywalowi doprowadzając dwukrotnie do liczenia po ciosach na tułów. Inna legenda Andy Souwer (149-14-1 88 KO) awansował także dalej pokonując Japończyka Yasuhiro Kido (35-15-1 15 KO) przez decyzję. Obie gwiazdy są faworytami całej rywalizacji i kto wie czy nie spotkają się w finałach po raz czwarty.

Nie wsposób też wspomnieć o minusach gali jak i całej rywalizacji. Brak w niej zawodników z Europy Wschodniej kładzie się cieniem na światowym zasięgu grupy K-1 Global, która uzurpuje sobie prawo do bycia numerem jeden na kickboxerskim rynku. Wskutek nieporozumień z litewską MMA Bushido, udziału w gali nie wziął Artur Kyshenko z Ukrainy. Wielu zawodników jak Dzhabar Askerov, Yuri Bessmertny czy wielu innych z Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy zostało pominiętych. Na domiar złego z organizacji odszedł ubiegłoroczny mistrz Murthel Groenhart, któremu nie oddano połowy (150 tysięcy dolarów) za trimf w Atenach. W ostatniej chwili wycofał się także Mike Zambidis, niezwykle lubiany i widowiskowy zawodnik. Ostatecznie jednak gala się odbyła i to jest najważniejsze.

Komplet wyników:


Turniej K-1 MAX Final 16
Andy Souwer (Holandia) pokonał Yasuhiro Kido (Japonia) przez decyzję 3-0
Buakaw Banchamek (Tajlandia) pokonał David Calvo (Hiszpania) przez TKO (hak na wątrobę) w 1 rundzie
Shane Campbell (Kanada) pokonał Wallace Lopeza (Brazylia) przez KO (kopnięcie na tułów) w 1 rudzie
Lee Sung-Hyun (Korea) pokonał Alexande Francois (Francja) przez decyzję 3-0
Zhou Zhi-Peng (Chiny) pokonał Joey Pagliuso (USA) przez decyzję 3-0
Maximo Suarez (Hiszpania) pokonał Miodrag Olar (Rumunia) przez decyzję 3-0
Enriko Kehl (Niemcy) pokonał Henri Van Opstala (Holandia) przez decyzję 3-0
Elam Ngor (Hiszpania) pokonał Ismat Agazade (Azerbejdżan) przez KO (kopnięcie na wątrobę) w 3 rundzie

Pozostałe
70 kg: Christopher Mena (Hiszpania) pokonał Chada Sugdena (Anglia) przez decyzję 3-0
95 kg: Frank Munoz (Hiszpania) pokonał Damiena Garcia (Hiszpania) przez decyzję 3-0