free templates joomla

Battle Of Champions Thailand Cup: Yodsanklai Fairtex vs Kem Sitsongpeenong!

Ydsankali vs KemJedni z dwaj najbardziej znanych tajskich zawodników Muay Thai czyli Kem Sitsongpeenong (109-19) i Yodsanklai Fairtex (177-71) zmierzą się ze sobą podczas gali “Battle Of Champions” Thailand Cup, która planowana jest na 30-go grudnia br. w Pattaya w Tajlandii. Obaj należą do ścisłej światowej czołówki i mają na koncie niesamowitą ilość sukcesów i to zarówno w Muay Thai jak i K-1 MAX. Obaj też wspólnie reprezentowali też słynny Team Fairtex.


Kem pisany też jako Khem był 3 razy mistrzem świata organizacji WMC, mniejszej MTA, triumfatorem Thai Fight, Isuzu Cup, mistrzem Tajlandii w wadze super koguciej, triumfował w prestiżowym Kings Cup i co najważniejsze był mistrzem Rajadarmnern Stadium. Ma za sobą także walki w K-1 MAX. Startował w ostatnim turnieju World Glory Series Final 16 przegrywając z gruzińskim zawodnikiem Davitem Kiria. W 2010 roku uległ po świetnej walce Giorgio Petrosyanowi, łamiąc mu przy okazji rękę. Ma 28 lat obecnie i powoli zmierza do końca kariery.

27 letni Yodsanklai nazywany "Computer Wizzards", aż 4 razy miał pas WMC i dwa razy WPMF, oraz WBC. Wygrywał Kings Cup i Toyota Marathon. 2 razy był mistrzem Lumpinee Stadium. Do niedawna uważany był za najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie w Muay Thai. W 2006 roku był w Polsce gdzie w niecałe 30 sekund znokautował Macieja Skupińskiego. Z siłą jego pięści zapoznawali się nokautowani Artem Lewin czy leżący kilka razy na deskach John Wayne Parr. Japońska K-1 zrezygnowała z niego z obawy na wewnątrz tajską rywalizację z Buakawem. W Japonii na ringu K-1 MAX Yod nie dał żadnych szans znanemu nokauterowi Kamalowi Amrani po czym mu podziękowano.

Yodsanklai niestety z reguły przegrywał rewanże. Lewin wygrał z nim na Igrzyskach Sportów Walki w walce półzawodowej (Pro-Am) a JWP na swojej gali w Australii. Szokiem była też przegrana w Thai Fight z Yasuhito Shirasu w Japonii, gdzie leżął dwa razy na deskach. Słynie z niesamowicie mocnych krzyżowych uderzeń middle kick i dobrego boksu. Do legendy przeszło jego stracie z Andym Souwerem w Holandii na gali Slamm, gdzie zdaniem wielu nie przegrał tej walki.


Photo by MuaythaiAction.com