free templates joomla

Zabit Samedov vs Andrzej Kulik w Azerbejdżanie?

Andrzej KulikJak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć 32-letni kickboxer Andrzej Kulik (10-3) z Corpus Gym Gdańsk otrzymał propozycję walki przeciwko jednej z największych aktualnie światowych gwiazd formuły K-1, jaką jest reprezentujący Białoruś Zabit Samedov (76-11-1 35 KO). Do pojedynku miałoby dojść na gali Azerbejżan vs Europa, w niedzielę 22-go września w stolicy Azerbejdżanu, Baku. Samedov to aktualnie jedno z najgorętszych nazwisk światowego Kickboxingu i niedawny pogromca słynnego Marokańczyka Badra Hari. Pochodzący z Azerbejdżanu 29-letni fighter, znokautował Hari'ego w Moskwie w maju br. na gali Legend Fighting Show wywołując światową sensację.


Andrzej Kulik jest podopiecznym trenera Dobrosława Bieleckiego, ale trenował także w Anglii, gdzie stoczył większość zawodowych pojedynków. Ma dziesięć wygranych walk i trzy porażki na koncie w profesjonalnych występach. W walkach amatorskich stoczył kilkadziesiąt pojedynków a największe sukcesy to mistrzostwo Polski w Kickboxingu i Puchar Polski zdobyty w 2010 roku. Polak jest mniej doświadczony na zawodowej arenie, ale fizycznie będzie silniejszy. Polak waży ponad 110 kg przy wzroście 182cm. W 2012 roku Kulik rzucił wyzwanie Kamilowi Bazelakowi do walki na zasadach K-1 w Częstochowie na gali NG Promotions, niestety znany strongman, występujący niegdyś w KSW, nie podjął rękawicy ku rozczarowaniu Kulika. Teraz na tle bardziej klasowego rywala i znacznie trudniejsze zadanie.

Trenujący w Chinuk Gym w Mińsku, Samedov wzrostem jest na równi z Polakiem ale waży ok 95 kg. W swjoej karierze wygrał w Polsce turniej K-1 World GP 2009 w Łodzi i walczył w K-1 World Grand Prix 2009 Final 16 w Seulu w Korei, gdzie pierwszy raz przegrał z Badrem Hari. Także w tym roku walczył w finałowym turnieju K-1 w Chorwacji i przegrał tam przez decyzję z Harim, któremu zrewanżował się w dwa miesiące później. Azer uchodzi obok Gokhana Saki za jednego z najlepszych techników światowej czołówki, ciężkiego K-1. Do walki w Baku, Samedov przygotowywał się z kadrą narodową bokserów Azerbejdżanu a także na specjalnym obozie na Słowacji.