free templates joomla

Road FC 13: Issei Tamura i Riki Fukuda w karcie walk!

Riki Fukuda i Issei Tamura Dwaj japońscy zawodnicy Issei Tamura i Riki Fukuda relegowani ostatnimi czasy z UFC znaleźli się w karcie walk koreańskiej organizacji Road FC. Do debiutu "spadochroniarzy" z UFC dojdzie podczas gali Road FC 13 w dniu 12 października 2013 w Gumi.
Walczący na co dzień w wadze koguciej, Issei Tamura zmierzy się z Ming Jung Song.
Riki Fukuda wystąpi w pojedynku w wadze średniej, ale jego rywal nie został jeszcze przedstawiony.

Issei Tamura (7-4 MMA) zadebiutował w UFC podczas gali z numerem 144, gdzie w ostatniej chwili jego pojedynek z chińskim zawodnikiem, Tiequan Zhangiem został dodany do karty walk. Japończyk w drugiej rundzie znokautował Chińczyka. Po tej walce postanowił zejść do kategorii koguciej.
Niestety ten zabieg nie wyszedł mu na dobre. Przegrał kolejne dwa pojedynki, pierwszy z Brazylijczykiem, Raphaelem Assuncao, i kolejny z TJ Dillashawem. Co więcej druga porażka z rzędu kosztowała go utratę kontraktu z UFC. Wydawało się, że Tamura podąży do największej organizacji MMA w Azji, ONE FC, ale jak widać na razie zdecydował się na walkę w Road FC.

Drugi z Japończyków, Riki Fukuda (19-7 MMA) został zwolniony z UFC w nieco innych okolicznościach. Podczas testów antydopingowych w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje. Kolejnym czynnikiem, który wpłynął na wyrzucenie zawodnika AKA była porażka z Bradem Tavaresem na gali UFC on FUEL TV 8. Fukuda w swoim CV ma między innymi tytuł w wadze średniej w organizacji DEEP. Teraz będzie na pewno chciał zdetronizować Euna Soo Lee, obecnego mistrza Road FC w limicie wagowym do 84 kilogramów.

W walce wieczoru podczas gali Road FC 13 zobaczymy walkę o pas, gdzie obecny mistrz, Yui Chul Nam (16-4-1) będzie chciał po raz drugi pokonać Takasuke Kume (15-2-4) i udowodnić, że zasługuje na pas mistrzowski w wadze lekkiej. Oprócz tego pojedynku w karcie walk znajdują się półfinałowe pojedynki turnieju w wadze piórkowej. Emocji więc na pewno nie zabraknie.