free templates joomla

TUF 18 Finale: Nate Diaz vs. Gray Maynard III?

Gray Maynard vs Nate Diaz Uczestnicy piątego sezonu programu "The Ultimate Fighter"Nate Diaz (16-9 MMA, 11-7 UFC) i Gray Maynard (11-2-1 MMA, 9-2-1 UFC) zmierzą się podczas finałowej gali programu telewizyjnego "TUF 18 Finale". Będzie to trzeci pojedynek, który zostanie rozegrany pomiędzy tymi zawodnikami wagi lekkiej.
W półfinale 5-go sezonu TUF'a zwyciężył Diaz, poddając duszeniem gilotynowym, Maynarda, natomiast w 2010 roku lepszy okazał się Gray Maynard. Pojedynek nie będzie walką wieczoru.

UFC ogłosiło, że obaj zawodnicy wyrazili zgodę na walkę w dniu 30 listopada 2013 roku w Las Vegas.
 
Nate Diaz od 2010 roku poczynił niezwykłe postępy. Został promowany na czarny pas BJJ i po trzech zwycięstwach dostał szansę zmierzenia się o pas mistrzowski UFC w wadze lekkiej. Po porażce z Bensonem Hendersonem w grudniu 2012 na gali UFC on FOX 5, Diaz skrzyżował rękawice z byłym zawodnikiem Strikeforce, Joshem Thomsonem na UFC on FOX 7 w kwietniu 2013. Niestety Diaz przegrał tą walkę przez TKO, po kopnięciu okrężnym na głowę.

Zawodnik American Kickboxing Academy, Gray Maynard to były pretendent do pasa w wadze lekkiej. Jego pojedynki z Frankie Edgarem przeszły do historii światowego MMA. Ostatni raz Maynard pojawił się w oktagonie podczas UFC 160, gdzie przez TKO został pokonany przez T.J. Granta w pierwszej rundzie.

Pojedynek Nate Diaz vs. Gray Maynard III w USA nazywany jest "rubber match". Termin oznacza ostateczne rozstrzygnięcie. Miejmy nadzieję, że trzecia walka pomiędzy tymi zawodnikami będzie nie mniej ciekawa, aniżeli dwie wcześniejsze.