free templates joomla

UFC 164 Henderson vs Pettis 2: typowanie redakcji!

UFC 164Przed nami najważniejsza weekendowa impreza MMA na świecie. Jest nią gala UFC 164: "Henderson vs Pettis", która odbędzie się z soboty na niedzielę 31-go sierpnia. Na pewno jest to najważniejsza walka w światowym MMA w wadze lekkiej, z uwagi na starcie amerykańskich zawodników Bensona Hendersona (19-2 MMA, 7-0 UFC) i Anthony'ego Pettisa (16-2 MMA, 3-1 UFC). Zadecyduje ono o tym kto w najbliższych miesiącach będzie pławić się w blasku sławy nim, dojdzie do kolejnej obrony. Tak zwany mniejszy main event, to także interesujący hit, w którym wystąpią byli mistrzowie wagi ciężkiej: Josh Barnett (32-6 MMA, 4-1 UFC) i Frank Mir (16-7 MMA, 14-7 UFC) dadzą odpowiedź na pytanie jaka jest kondycja zaplecza mistrzów wagi ciężkiej i w jakiej formie są weterani kategorii HW. My tradycyjnie pokusiliśmy się o typowanie walk:

Erik Koch (13-2-0) vs Dustin Poirier (13-3-0)
Otwierające główną kartę walk starcie dwóch zawodników wagi piórkowej, będzie zaciekłą wojną obfitującą w wymiany ciosów i próby obaleń. 24-letni Koch musi wygrać po porażce z Lamasem, bo jego los w UFC będzie zagrożony. Podobnie rzecz ma się z Dustinem Poirierem. "The Diamond" także przegrał ostatni bój z Cubem Swansonem a porównawczy przedostatni rywal obu zawodników Broonkins, został pokonany. Właśnie na jego tle Dustin Poirier wypadł lepiej i to on zwycięży w nocnej batalii.
Nasz typ: Dustin Poirier zwycięży przez poddanie w 2/3 rundzie

Ben Rothwell (32-9-0) vs Brandon Vera (12-6-0, 1NC)
Kolejna walka weteranów wagi ciężkiej i także półciężkiej (Vera), także powinna być wojną, bo obaj nie mają nic do stracenia po porażkach w ostatnich pojedynkach. Vera jest fenomenem. W pięciu ostatnich walkach wygrał raz i raz jego walkę także przegraną unieważniono. I nadal jest w UFC. Rothwell przeplata zwycięstwa porażkami walcząc w kratkę i teraz okienko pokazuje zwycięstwo. Właśnie na tę prawidłowość wypada postawić i naszym zdaniem on wygra, biorąc pod uwagę fakt, że jest typowym ciężkim a Vera w tej wadze walczy na zmianę.
Nasz typ: Ben Rothwell zwycięży przez TKO w 2 rundzie

Chad Mendes (14-1-0) vs Clay Guida (30-10-0)
Niezwykle nieprzewidywalny pojedynek może być "Walką Wieczoru". Ofensywne umiejętności obu zostaną skonfrontowane w wadze piórkowej, bowiem doświadczony Clay od jakiegoś czasu zrozumiał, iż w wadze lekkiej są lepsi i wszechstronniejsi fighterzy. Dla niego problemem będzie szybkość rywala, ale atutem siła i lepsze zapasy. Na ten element postawimy i Clay wymęczy zwycięstwo.
Nasz typ: Clay Guida zwycięży przez decyzję

Frank Mir (16-7-0) vs Josh Barnett (32-6-0)
Ten pojedynek jest prawdziwym rarytasem. Kto okaże się lepszym wojownikiem, pokaże walka w parterze, choć patrząc na umiejętności stójkowe, Mir wydaje się być znacznie lepszym fighterem. Tyle, że Barnett rzadko chce walczyć w stójce a jego bój z Cormierem pokazał, iż nie tędy droga. Josh to najinteligentniejszy z zawodników wagi ciężkiej i wie jak dobrać taktykę pod rywala. Mimo świetnego BJJ Franka, czeka go porażka. Może uchroni się od poddania, ale przegra na punkty.
Nasz typ: Josh Barnett zwycięży przez decyzję

Benson Henderson (18-2-0) vs Anthony Pettis (14-2-0)
Wielu fanów wciąż żyje magicznym kopnięciem Pettisa i jego dynamiką pod czas ich pierwszej walki na WEC 53. Niestety, w ogniu walk, treningów kontuji i dozy szczęścia to nie Pettis a Henderson okazał się wytrzymalszym i lepszym zawodnikiem. Pasmo zwycięstw w UFC mówi wszystko i tylko magiczny cud mógłby to odmienić. Ponieważ cuda nie zdarzają się dwa razy a Ben pokazał wszystkim kto tu rządzi to i Pettis będzie pobity w tej walce. Postawimy tu na solidność Hendersona a nie na bajeczną technikę Pettisa ale kto wie? Może cud nastąpi...
Nasz typ: Benson Henderson zwycięży przez decyzję

Pozostałe walki
155 lbs.: Gleison Tibau (36-9-0) pokona Jamie Varnera (21-7-1, 2NC)
125 lbs.: Tim Elliott (9-3-1) pokona Louis Gaudinot (6-2-0)
170 lbs.: Pascal Krauss (11-1-0) pokona Hyun Gyu Lim (11-3-1)
135 lbs.: Chico Camus (12-4-0) pokona Kyung Ho Kang (11-7-0)
245 lbs.: Soa Palelei (18-3-0) pokona Nikita Krylov (14-0-0)
155 lbs.: Ryan Couture (6-2-0) pokona Al Iaquinta (5-2-1)
185 lbs.: Jared Hamman (13-5-0) pokona Magnus Cedenbland (10-4-0)