free templates joomla

Dariusz Snarski vs Maciej Zegan 2?

Dariusz SnarskiJuż niebawem, bowiem za niecałe trzy miesiące zobaczymy prawdopodobnie ostatnią walkę polskiego boksera Dariusza Snarskiego. Snarski, jeden z najbardziej znanych polskich bokserów podejmie walkę 16 listopada w rodzinnym Białymstoku, podczas gali Golden Glove Central Europe. Człowiek który na swoim koncie ma prawie 300 walk amatorskich (z czego 245 wygrał), w listopadzie tego roku stanie jeszcze raz do walki.


Olimpijczyk medalista, Mistrzostw Polski, człowiek który przynosił sławę polskiemu boksowi w tych samych latach co Saleta, Michalczewski ma zamiar jeszcze raz wygrać na zawodowym ringu. Do walki przygotowuje się głównie w Białymstoku. Jakim wynikiem zakończy się ostatni pojedynek Snarskiego, zobaczymy 16-go listopada, bowiem na rywala typowany jest słynny Maciej Zegan.

Od wielu lat, mimo dobrych relacji, czy nawet przyjaźni pomiędzy bokserami Darkiem Snarskim, a Maciejem Zeganem pewna sprawa nie daje spokoju Darkowi. Wiele lat temu doszło do ciekawej walki na ringu, gdzie według wszelkich znamion wygrał Dariusz Snarski. Jednak sędziowie wskazali, że zwycięzcą był Maciej Zegan. Choć minęło sporo czasu od tamtego pojedynku, wynik, który według Snarskiego był niesprawiedliwie oceniony, wciąż boli Dariusza.

Przez długi czas zabiegał o walkę rewanżową, w której chciałby udowodnić że to on jest lepszy. Niedawno pojawiła się nieoficjalna informacja, że do takiej walki może dojść w tym roku. To miałaby być ostatnia walka Dariusza Snarskiego w której Snarski udowodni, że to on był wtedy i dziś lepszy. Jednak w ostatnich dniach z nie potwierdzonych informacji wynika, że Zegan odmawia takiej szansy Darkowi. Czy to bojąc się porażki, czy po prostu z braku czasu, sił i chęci aby przygotować się do zapewne bardzo mocnego i emocjonującego pojedynku Pan Maciej odmawia. Darek Snarski, jeśli by doszło do rewanżu zrobi wszystko aby wygrać.

Pozostają niewyrównane porachunki o które ja się domagam, ponieważ nawet wydział sędziowski WBZ (Wydział boksu Zawodowego) w Polsce w tamtym roku po obejrzeniu walki ocenił ten pojedynek za pomyłkę sędziowska!” - mówi Dariusz Snarski. Ta walka byłby absolutnie warta obejrzenia. Należy również przypomnieć że Dariusz Snarski ma już 45 lat i jest o prawie 10 lat starszy od przeciwnika i to ostatni moment na rewanż.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że rewanż Dariusz Snarski vs Maciej Zegan nie dojedzie do skutku, jednak już dziś, choć to jeszcze nieoficjalne, możemy kibiców boksu zaskoczyć miłą informacją, że jednak do walki dojdzie. Maciej Zegan od dawna obiecywał ta walkę Dariuszowi Snarskiem i chyba dotrzyma obietnicy. Kilka lat temu mimo że wszyscy byli przekonani o zwycięstwie Dariusza w walce z Zeganem, sędziowie wskazali na Zegana. W zeszłym roku wydział sędziowski WBZ (Wydział boksu Zawodowego) po obejrzeniu walki uznał ten werdykt za pomyłkę sędziowską, dlatego Snarski tym bardziej dązył do rewanżu. Tamten pojedynek był emocjonujący, ale rewanż powinien dostarczyć jeszcze więcej emocji, bo można się spodziewać ze Dariusz Snarski, chcąc udowodnić swoją wyższość będzie atakował ze zdwojoną siłą, co i Macieja Zegana zmusi do większego wysiłku. Walka oficjalnie zostanie potwierdzona w przyszłym tygodniu po konferencji prasowej. Pojedynek zaplanowany jest na 16 listopada w Białymstoku.